Home Concept

Home Concept

  • Autor: bm
  • 06 lip 2017 08:44 (aktualizacja: 10 lip 2017 11:07)

Czy i dlaczego Polacy lubią galerie wnętrz - opinie ekspertów

Galerie wyposażenia wnętrz, w których można kupić meble, oświetlenie, tkaniny i wiele innych produktów do mieszkań, oferują coś więcej niż zakupy. Dla wielu klientów są źródłem inspiracji i porad, a także fachowej pomocy. O tym, dlaczego warto je odwiedzać, mówią eksperci od aranżacji wnętrz.

Pomimo tego, że żyjemy w czasach rozkwitu technologii cyfrowych, a sieć internetową mamy w zasięgu ręki, galerie wnętrz cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. To miejsca, w których można znaleźć inspiracje, poznać najnowsze trendy wzornicze oraz zrealizować swoje pomysły i marzenia o pięknym domu. Umożliwiają one nie tylko udane zakupy, ale też oferują usługi, takie jak projektowanie wnętrz, transport czy montaż.

"Robiąc zakupy online, nie tracimy czasu na dojazd i chodzenie po sklepach. Bez problemu, możemy w ten sposób kupić stolik kawowy czy regał – i tu ten sposób sprawdza się znakomicie" – wyjaśnia Ula Michalak, autorka bloga Interiors design. – "Nie wyobrażam jednak sobie kupowania pewnych artykułów bez osobistego kontaktu z nimi. Żadne zdjęcie nie odda faktury tkaniny, tego, w jaki sposób się ona układa, jaka jest w dotyku, struktury tapety, czy wygody mebli tapicerowanych. Nawet materac do łóżka najlepiej sprawdzić, kładąc się na nim. Trudno też zaufać kolorom, które są pokazywane przez monitory komputera. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z takimi produktami. W tych przypadkach doskonale sprawdzają się galerie wnętrz, w których w jednym miejscu zgromadzone są różne marki."

"Niedawno chciałam kupić płytki do domu, które znalazłam w sklepie internetowym. Na szczęście, zanim je zamówiłam, wybrałam się do galerii wnętrz, w której były one dostępne. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że na żywo miały zupełnie inny odcień, niż w komputerze" – opowiada Ewa Mierzejewska, historyk sztuki, ekspert w dziedzinie wnętrz i designu, redaktor naczelna Dom & Wnętrze. – "I to jest wspaniałe, że w takich miejscach można w jednym czasie sprawdzić wygodę mebli wypoczynkowych, wybrać kolor farb czy wspomniane przeze mnie płytki do łazienki."

"Obejrzenie skupionej w jednym miejscu szerokiej oferty artykułów wnętrzarskich jest wygodne. Przydaje się też zawsze kawiarnia z dużymi, dobrze oświetlonymi stolikami, przy których wspólnie z klientami rozmawiamy o projekcie." – zauważa architekt Roland Stańczyk, właściciel Studia Projektowego RS. 

Takimi miejscami są między innymi galerie Home Concept, które z założenia sa nie tylko przestrzenią do robienia zakupów. Organizowane są tam szkolenia dla architektów, spotkania z designerami, skupiające ludzi zainteresowanych urządzaniem wnętrz. "Zauważyliśmy, że współczesny konsument to osoba wyedukowana i świadoma wzorniczych trendów, bardzo wymagająca" – mówi Włodzimierz Radojewski z Home Concept w Katowicach. – "Nasi klienci kierują się w swych decyzjach przede wszystkim jakością produktów, a o tej trudno zdecydować przeglądając wyłącznie sklepy internetowe. Ludzie, którzy odwiedzają naszą galerię lubią mieć wybór, dlatego znajduje się w niej kilkanaście salonów z bardzo bogatą ofertą wyposażenia wnętrz. Atutem takiego miejsca jest ogromna oszczędność czasu, bo nie trzeba się przemieszczać w poszukiwaniu odpowiedniego produktu po całym mieście."

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Gosia, 2017-08-03 11:06:57
    Jakość produktów ciężko ocenić przez internet. Wolę wiedzieć (i widzieć) co kupuję, dlatego wybieram takie galerie wnętrz jak Home Concept