Fot. Expo Mazury

Fot. Expo Mazury

  • Autor: bm
  • 06 sie 2018 14:50 (aktualizacja: 07 sie 2018 10:11)

Czy to już koniec targów meblowych w Ostródzie?

Miewały swoje wzloty i upadki, ale od lat były nieodłącznym elementem meblowego biznesu w Polsce. Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie w tym roku nie odbędą się - zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej. Przyczyn nie znamy.

Jeszcze kilka dni temu czytaliśmy na stronie internetowej i profilu facebookowym MTM Ostróda o kolejnych wystawcach deklarujących udział w tegorocznych targach. Aktualnie na stronie widnieje komunikat "...z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych 45. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych nie odbędzie się." To samo dotyczy 5. edycji Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMiA. Przedstawiciele Expo Mazury odmówili dodatkowych informacji w tej sprawie, przyczyna odwołania targów jest więc nieznana.

Tegoroczna edycja MTM miała być jednocześnie podwójnym jubileuszem - z jednej strony 45. edycja, a drugiej - 25-lecie całej imprezy, która do 2011 roku odbywała się dwa razy w roku. Organizatorzy zapowiadali - oprócz części ekspozycyjnej targów - również wydarzenia związane z jubileuszem.

Targi meblowe w Ostródzie mają bogatą historię - obfitującą zarówno w zmiany formuły imprezy, jak i samego centrum ekspozycyjnego. Historia ta zaczęła się od zamkniętych targów wewnętrznych grupy Schieder, z roku na rok rozszerzając formułę. Uczestników nie mniej od targowej oferty przyciągała kameralna, niemalże rodzinna atmosfera imprezy. Apogeum świetności targów ostródzkich przypadło na wiosnę 2011, kiedy to w starych jeszcze pawilonach wystawiły się najważniejsze firmy z mapy polskiego meblarstwa. Po kilku latach pojawił się nowy obiekt targowy, a wielu wystawców zdecydowało się - po przerwie - ponownie zaprezentować na MTM. Czasy dawnej "świetności" już jednak nie powróciły. Pojawiły się za to zmiany - organizatorzy zrezygnowali z dwóch imprez w roku, kładąc nacisk na jedną – jesienną. Do targów meblowych dołączono ekspozycję dostawców dla przemysłu meblarskiego (AMiA) i wystawy designu.

Na załączonych zdjęciach - trochę targowych wspomnień w Ostródy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ