Dekor dąb highline w kuchni KAMPlus. Fot. KAMKuchnie

Dekor dąb highline w kuchni KAMPlus. Fot. KAMKuchnie

  • Autor: bm
  • 20 kwi 2018 11:24 (aktualizacja: 24 kwi 2018 11:54)

Dąb - wciąż popularny w kuchennej zabudowie

Nie tylko zwolennicy klasyki uważają, że dąb w kuchni prezentuje się znakomicie i nigdy nie wychodzi z mody. Zarówno lite drewno dębowe, jak i dekory o tym wzorze są wciąż popularne i pasują do kuchni w każdym stylu.

CZYTAJ TEŻ: Matowe powierzchnie w kuchni

W kuchni nadal dominują dekory dębowe, proponowane zarówno w realistycznych, jak i bardziej fantazyjnych interpretacjach naturalnego rysunku drewna. Choć sam dąb kojarzy się raczej z tradycyjną kuchnią zaaranżowaną w stylu klasycznym, dzięki wielu ciekawym odmianom wpisuje się w najnowsze trendy i znakomicie odnajduje w różnej stylistyce. 

Może być subtelny i delikatny, z harmonijnym usłojeniem lub mocno zarysowaną strukturą z wyraźnymi pęknięciami i sękami, w wersji rustykalnej lub w nowoczesnej interpretacji. "Kuchnia nadal jest postrzegana jako przytulne i rodzinne miejsce, dlatego najchętniej wybieramy dekory, które taką atmosferę pozwalają zbudować" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - "Nawet jeżeli ulegamy trendom i decydujemy się na modne, minimalistyczne aranżacje, ocieplamy je dekorami drewnianymi, które nie tylko równoważą ascetyzm formy mebli czy chłodne industrialne klimaty, ale dodatkowo nadają wnętrzom ponadczasowego charakteru. W takiej roli doskonale sprawdzają się dekory inspirowane tym szlachetnym gatunkiem."

O popularności dębu świadczy chociażby szeroka gama dostępnych odcieni i struktur. Dąb w nowoczesnej odmianie prezentuje się inaczej niż jego poprzednicy - zachował swój naturalny urok, jednak wysubtelniał i nabrał elegancji, a jego rysunek stał się bardziej harmonijny i znacznie łagodniejszy. Delikatne wybarwienia utrzymane w odcieniach kremowych, jasnego brązu czy ciepłych miodowych tonacjach wnoszą do wnętrz spokój i równowagę. Dekory dębowe potrafią również zaskoczyć nowoczesną tonacją w modnych szarościach czy oryginalną linearną strukturą, która mocno wyróżnia się na tle tradycyjnego rysunku drewna.

Dekory dębowe pięknie prezentują się same w sobie, ale równie doskonale komponują się z frontami w monokolorze: z nieśmiertelną bielą, nieustannie modną szarością czy coraz bardziej popularną i prestiżową czernią.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ