Design to dobre dla MSP.

Design to dobre dla MSP.

  • Autor: Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur
  • 26 cze 2018 11:11 (aktualizacja: 26 cze 2018 11:33)

"Design to dobre dla MSP" - zobacz program spotkania w Białymstoku!

Małe i średnie firmy z branży meblarskiej mogą teraz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynkach zagranicznych, dzięki udziałowi w projekcie "Design to dobre dla MSP". Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie informacyjne w Białymstoku!

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE: Design to dobre dla MSP

PROGRAM SPOTKANIA W BIAŁYMSTOKU - 29 czerwca 2018

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, sala Transferowania

14:00 - 14:15 – Rejestracja / Powitanie gości

14:15 - 14:45 – Co przedsiębiorca może zyskać w ramach projektu „Design to dobre dla MSP - czyli podnoszenie konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży meblarskiej poprzez animowanie współpracy z projektantami, usługi doradcze, projektowanie oraz aktywną promocję rozwiązań wzorniczych” – Małgorzata Płoska – Design Manager / Prezes Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur

14:45 - 15: 00 – Przerwa kawowa

15:00 - 15:30– Proces projektowania produktów i współpraca z projektantem jako innowacyjny czynnik rozwoju biznesu - Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik ze studia projektowego BEZA

15:30 – 16:00 – Budowanie konkurencyjnej marki poprzez design: Krystyna Łuczak Surówka – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych, właścicielka marki DESIGN BY.

16:00 - 16:15 – Sesja pytań

Zgłoszenia: przyjmowane do 27.06.2018 r. na adres: designtodobre@wpwim.pl, telefon kontaktowy: + 48 735 389 215. 

PRELEGENCI SPOTKANIA:

Dr Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Właścicielka firmy DESIGN BY PL, współtwórca i współwłaściciel marki VZÓR. Publikuje między innymi w „MONITOR Magazine”, „Wysokie Obcasy Extra”, „Design Alive”, „ELLE Decoration”, „Dobre Wnętrze”. Autorka licznych wystaw, kuratorka i jurorka w konkursach w zakresie designu - między innymi Siemens Future Living Award oraz Design Alive Awards. Współpracowała z galeriami sztuki w Krakowie Warszawie.

Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, designerka, której idee widział każdy Polak. Jest projektantką mebli, wnętrz oraz scenografką. Jako Art Director pracowała dla najlepszych agencji reklamowych, wprowadziła na polski rynek markę „Play” oraz stworzyła reklamę „Kinder Bueno” z piosenką Amandy Lear. W 2016 roku była członkiem jury konkursu Lions w Cannes, a w latach 2016-2017  mentorem w konkursie „See and Say”. Nagrodzona między innymi Złotem Klubu Twórców Reklamy, Srebrnym Effie oraz Złotych Orłem.

Zofia Strumiłło-Sukiennik, projektantka mebli, przedmiotów codziennego użytku i instalacji artystycznych, która doskonale łączy funkcję i formę, dlatego współpracuje z kluczowymi agencjami reklamowymi w Polsce, ale także z instytucjami państwowymi i kulturalnymi, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Muzeum Narodowe w Warszawie czy Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. W roku 2003 wygrała konkurs IKEA oraz odbyła praktyki w IKEA of Sweden, którego rezultatem były dwa wdrożone projekty. Nagrodzona między innymi Cannes Lions za projekt upominku Mleko i Miód, pierwszą nagrodą w konkursie zorganizowanym przez AMORIM i Domaine the Boisbuchet za projekt Ulu z korka, a także nagrodą Office Superstar – główną nagrodą w kategorii przestrzeni biurowych małych biur firmowych za projekt wnętrza agencji reklamowej Hand Made.

Małgorzata Płoska – doświadczona we współpracy z biznesem design i project manager, założycielka i prezes Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, które jest laureatem wielu nagród, m.in. certyfikatu „Produkt Warmia Mazury” za usługę „Łączymy biznes z dizajnem” oraz za organizację wydarzenia „Projekt – Człowiek – Wystawa dizajnu odpowiedzialnego”, natomiast designerski konik - nóż do ziół stworzony przez Stowarzyszenie oraz podstawka kuchenna – regionalny kafel, zajęły dwa pierwsze miejsca w konkursie na pamiątkę regionu.