• Autor: Redakcja
  • 27 gru 2013 18:00

Design + wiedza - targi "SoFab"

Jakie trendy zawitają na rynek tkanin obiciowych w roku 2013? Jak dotrzeć do klientów poprzez Social Media i skutecznie zachęcić ich do wizyty w salonie meblowym? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas Forum Trendów – „Trend Design 2013” w trakcie targów „Sofab” w Poznaniu.

Targi te przeznaczone są dla producentów materiałów obiciowych, tkanin i skór, komponentów oraz elementów i systemów do produkcji mebli tapicerowanych. Wśród przedstawicieli producentów mebli przeważają osoby decyzyjne – managerowie, właściciele, członkowie zarządów firm. Tym samym udział w wydarzeniu jest dla nich znakomitą okazją do zapoznania dostawców, działających w segmencie półproduktów i surowców używanych do wyrobu mebli.

Sukces ubiegłorocznych targów potwierdzają eksperci – wystawcy, którzy ocenili wydarzenie celująco. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że na „Sofab” przyjechały znaczące firmy. Nie spodziewaliśmy się, że pojawią się duzi klienci. – powiedział przedstawiciel firmy Klemens Ritter. W podobnym tonie wypowiedział się przedstawiciel firmy Ragolle NV. Patrząc na zwiedzających, targi można uznać za udane. Przyjechali klienci (czasem z daleka). Są to klienci, którzy czegoś szukają, czegoś oczekują, chcą nowych pomysłów. Mimo że od wielu lat jesteśmy na rynku, przyszło do nas dużo nowych klientów.

Forum wiedzy

Premierowym wydarzeniem na tegorocznych targach będzie „Strefa Projektantów Tkanin”. Jest to przestrzeń dająca producentom możliwość uzyskania porady z zakresu wzornictwa lub podjęcia współpracy z projektantami tkanin. W trakcie targów „Sofab” odbędzie się też Forum Trendów – „Trend Design 2013”. Jest to wydarzenie, podczas którego wysłuchać będzie można interesujących wykładów branżowych. Wszystkie wykłady i warsztaty w ramach Forum poprowadzi dr Marek Borowiński – specjalista m.in. od Visual Merchandisingu oraz od zwiększania sprzedaży, który od lat związany jest z branżą wyposażenia wnętrz.

Z portalu Facebook.com korzysta ponad 7 mln Polaków, a media społecznościowe zyskują coraz większą popularność w kraju. O tym, że jest to bardzo aktualny trend, który warto wykorzystać przekonuje się wiele firm zakładających na Facebooku strony swoich firm. Nie wszystkie z nich jednak wiedzą jak przekuć obecność w social mediach, w sukces sprzedażowy. Właśnie dlatego, przygotowano dwa interesujące wykłady, pt. „Jak skutecznie wykorzystać Facebooka w promocji własnej firmy?” oraz „Youtube – szanse i możliwości w promocji własnej firmy, czyli tajniki komunikacji marketingowej w Social Media”.

Grunt to sprzedaż

Producentom materiałów obiciowych organizatorzy proponują praktyczne warsztaty „Sztuka prezentacji tkanin i skór”. Nie zabraknie też interesujących zajęć, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie sprzedać meble tapicerowane w salonie. Wiedza z zakresu Visual Merchandisingu  jest nieodłącznie związana z nowoczesną sprzedażą. O tym, jak wykorzystują tą technikę niemieckie salony meblowe, dowiedzą się uczestnicy Forum. Natomiast prelekcja, pt. „Visual merchandising jako sztuka ekspozycji mebli tapicerowanych”, będzie dotyczyć praktycznego wykorzystania tej techniki. Jest ona również elementem kreowania wizerunku, pozwalającym na wyróżnienie firmy spośród innych na rynku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ