Fot. Deutsche Messe

Fot. Deutsche Messe

  • Autor: mg
  • 18 lis 2016 13:07 (aktualizacja: 18 lis 2016 13:37)

Deutsche Messe debiutuje w Meksyku

Deutsche Messe, organizator między innymi targów "Ligna", już wkrótce zadebiutuje na rynku meksykańskim. Pretekstem będzie "Magna ExpoMueblera", impreza przeznaczona dla producentów i dostawców rozwiązań dla przemysłu meblarskiego i drzewnego, która odbędzie się 18-21 stycznia 2017 roku w centrum wystawienniczym Centro Banamex w mieście Meksyk.

8 czerwca 2016 roku Deutsche Messe nabyło pakiet większościowy udziałów w targach "Magna ExpoMueblera", stając się tym samym ich głównym organizatorem. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do dostawców maszyn dla przemysłu meblarskiego i drzewnego zainteresowanych rynkami Ameryki Południowej i Środkowej. Posunięcie to wpisuje się w strategię Deutsche Messe, mającą na celu budowanie sieci globalnych eventów. Na kontynencie amerykańskim Deutsche Messe organizuje już targi w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nadal jednak najważniejszym wydarzeniem targowym w portfolio Deutsche Messe są hanowerskie targi "Ligna".

Targi "Magna ExpoMueblera" odbywają się na rynku meksykańskim od 22 lat. Wśród wystawców pojawiają się producenci i dostawcy maszyn dla przemysłu meblarskiego i drzewnego, technologii dla sektora leśnego, komponentów (w tym także tkanin), a także mebli. W 2017 roku będzie miała miejsce premiera CNC Application Park. To specjalna strefa, w której będą prezentowane najnowsze rozwiązania w dziedzinie obróbki CNC - maszyny, oprogramowanie, osprzęt itp.

W tegorocznej odsłonie targów "Magna ExpoMueblera", które trwać będą od 18 do 21 stycznia 2017 roku, weźmie udział ponad 320 wystawców, którzy zajmą powierzchnię wystawienniczą wynoszącą 323 tys. m2. Swoje produkty będą promowały tak znane na światowym rynku firmy, jak Stiles, Felder, SCM Group, Biesse, Cehisa czy Grupa Nowy Styl, jeden z największych producentów mebli biurowych w Europie.

Meksyk jest czołowym rynkiem w obszarze Ameryki Południowej i Środkowej, a także południowej części Stanów Zjednoczonych. Podczas ostatniej edycji targów "Magna ExpoMueblera" aż 80 proc. spośród 25 tys. zwiedzających pochodziło właśnie z tego regionu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ