Dni Otwarte 4 Design Days 2020. Fot. PTWP

Dni Otwarte 4 Design Days 2020. Fot. PTWP

  • Autor: Redakcja
  • 11 lut 2020 11:39 (aktualizacja: 11 lut 2020 12:19)

Dni Otwarte 4 Design Days 2020 (fotorelacja)

Pod hasłami: #niedlaplastiku #bezslomki #stopfoliowki w niedzielę, 9 lutego, o godz. 13.30 rozpoczął się Maraton Designu – 4 KIDS. Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy o urządzaniu wnętrz wraz z Marcinem Szczeliną, krytykiem i kuratorem architektury zaprosili na scenę 4 Design Days 2020 młodych rozmówców w wieku 6-14 lat, aby dowiedzieć się, co myślą o jednorazowym designie, który ich otacza i o rzeczach, które projektują dorośli.

Na antresoli Spodka podczas 4 Design Days zobaczyć można było aż 10 wystaw, m.in.: „Mistrzowie Architektury” – ekspozycję podsumowującą historię wykładów organizowanych od 15 lat przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, „Śląski Przegląd Architektury Województwa”, wystawy przygotowane przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Projektowy ASP w Katowicach, Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach i Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach.

4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach to największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Pierwsze dwa dni (6-7 lutego 2020 r.) adresowane do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą oraz wzornictwem. Wypełniło je kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych i prezentacji, które koncentrowały się wokół zrównoważonego rozwoju w budownictwie i architekturze, odpowiedzialnego projektowania, które uwzględnia długie życie budynków, budowania z myślą o ograniczeniu ingerencji w środowisko naturalne.

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: PropertyNews.pl, PropertyDesign.pl, Dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i Forum Dobrego Designu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ