4 Design Days

4 Design Days

  • 30 sty 2020 13:06

Dni Otwarte 4 Design Days 2020 w Katowicach 8-9 lutego

Wśród pozostałych debat zaplanowanych podczas Dni Otwartych 4 Design Days 2020 warto wymienić m.in.: dyskusję o projektowaniu z myślą o przyszłości oraz rozmowę o tym, jak zmieniać jedną z architektonicznych ikon Katowic – Spodek. „Twoje miasto zmian” to sesja, w której udział wezmą m.in.: Oskar Grąbczewski, architekt, właściciel OVO Grąbczewscy Architekci, Przemo Łukasik, współwłaściciel Medusa Group oraz Tomasz Papaj, prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Podczas spotkania autorskiego
o Ikonach Architektury Województwa Śląskiego w XX i XXI wieku opowie historyk sztuki Irma Kozina.

Dni Otwarte 4 Design Days stworzą okazje do konsultacji z projektantami wnętrz, którzy podpowiedzą, jak urządzić mieszkanie lub dom, jak dobrać meble i kolory, jak powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę. Działać będzie również Strefa wymiany roślin: kwiatek za kwiatek. To miejsce, do którego można przynosić kwiaty doniczkowe i wymieniać je na inne. Odwiedzą je także specjaliści w dziedzinie roślin i ogrodnictwa: Maja Popielarska i Dominik Strzelec.

W kąciku artystycznym najmłodsi uczestnicy 4 Design Days będą mogli malować, dekorować kubki, ozdabiać domki z kartonu, zaprojektować swój wymarzony dom lub ogród, tworzyć meble
z plasteliny. Dodatkowych atrakcji dostarczą liczne warsztaty, np. zabawkowy recycling, projektowanie spersonalizowanych ekotoreb, tworzenie pióropuszy oraz wisiorków, a także interaktywne stanowisko pod nazwą Zakamarki Wyobraźni.

Pod hasłami: #niedlaplastiku #bezslomki #stopfoliowki w niedzielę, 9 lutego, o godz. 13.30 rozpocznie się Maraton Designu – 4 KIDS. Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy o urządzaniu wnętrz wraz z Marcinem Szczeliną, krytykiem i kuratorem architektury zaproszą na scenę 4 Design Days 2020 młodych rozmówców w wieku 6-14 lat, aby dowiedzieć się, co myślą o jednorazowym designie, który ich otacza i o rzeczach, które projektują dorośli.

Na antresoli Spodka podczas 4 Design Days zobaczyć będzie można aż 10 wystaw, m.in.: „Mistrzowie Architektury” – ekspozycję podsumowującą historię wykładów organizowanych od 15 lat przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, „Śląski Przegląd Architektury Województwa”, wystawy przygotowane przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Projektowy ASP w Katowicach, Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach i Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach.

4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach to największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz
i wzornictwa. Pierwsze dwa dni (6-7 lutego 2020 r.) adresowane do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą oraz wzornictwem. Wypełni je kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych
i prezentacji, które koncentrować się będą wokół zrównoważonego rozwoju w budownictwie
i architekturze, odpowiedzialnego projektowania, które uwzględnia długie życie budynków, budowania z myślą o ograniczeniu ingerencji w środowisko naturalne.

4 Design Days 2020 w liczbach to: 300 prelegentów, 300 wystawców, 13 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 10 tys. gości biznesowych w trakcie dwóch dni biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających podczas dni otwartych.
Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: PropertyNews.pl, PropertyDesign.pl, Dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i Forum Dobrego Designu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ