Firma Halex zdecydowała się na zainwestowanie w półautomatyczną produkcję. Fot. Halex

Firma Halex zdecydowała się na zainwestowanie w półautomatyczną produkcję. Fot. Halex

  • Autor: MU
  • 15 lip 2014 09:58 (aktualizacja: 18 lip 2014 08:27)

Dofinansowanie z UE - warto się o nie starać

Wielu polskich przedsiębiorców chętnie korzysta z pieniędzy oferowanych przez Unię Europejską. Droga do ich pozyskania jest co prawda żmudna i nie należy do najłatwiejszych, jednak jak brzmi znane powiedzenie: „skórka jest warta wyprawki”.

Z pomocy Unii Europejskiej jakim jest Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, skorzystała między innymi Grupa Nowy Styl. Pod nazwą „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim”, firma otrzymała około 40 milionowe wsparcie na budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Decyzja o budowie nowej fabryki została podjęta w 2008 r. i była elementem polityki stałego rozwoju Grupy Nowy Styl. Wiedzieliśmy, że w dłuższej perspektywie czasu konkurowanie na rynku światowym wiązać się będzie z większą elastycznością produkcji, perfekcyjną jakością naszych produktów.  Inwestycja w zaawansowane technologie jest zniesieniem ograniczeń po stronie linii produkcyjnych i bodźcem dla rozwoju kapitału intelektualnego naszej załogi. Już dziś, przed uruchomieniem nowej fabryki widzimy zamierzone efekty w postaci innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych naszych mebli i projektów nowych linii produktów. Dostarczając najwyższą jakość produktów naszym klientom i wyznaczając standardy innowacyjności możemy być o krok przed naszą konkurencją. - komentuje Maria Lasek, Kierownik projektu budowy Nowej Fabryki Mebli Biurowych.

Inwestycja podjęta w Jaśle (gdzie znajduje się siedziba Grupy Nowy Styl) to nie tylko najnowocześniejszy w całej Europie zakład produkcyjny, ale także wdrożenie innowacyjnych technologii produkcji, oryginalnych produktów, innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i marketingowych oraz nowatorskiego oprogramowania do obsługi zamówień klientów. Cała inwestycja, o łącznej powierzchni 24 000 m2 pochłonęła aż 110 milionów złotych, jednak jej znaczenie dla rozwoju Grupy Nowy Styl jest ogromne i priorytetowe zarazem. Na głównego dostawcę urządzeń wybrano firmę Homag. Dzięki tej inwestycji Grupa Nowy Styl wdroży, jako pierwszy producent mebli biurowych w Polsce i jeden z pierwszych na świecie, innowacyjną technologię okleinowania elementów krzywoliniowych za pomocą lasera. To pozwoli przedsiębiorstwu konkurować na polu jakościowym z najlepszymi producentami mebli biurowych na świecie. W chwili obecnej ok. 85% sprzedaży Grupy Nowy Styl pochodzi z rynków eksportowych. Oczywiście cały czas rozwijamy zarówno sprzedaż w kraju, jak i za granicą. Z naszymi produktami docieramy do 100 krajów na całym świecie, więc zasięg mamy bardzo duży. Nową Fabrykę Mebli Biurowych budujemy przede wszystkim z myślą o naszych klientach, tych na całym świecie. Chcemy dostarczać im coraz lepszych rozwiązań i wyznaczać standardy innowacyjności i jakości. Najnowsze światowe technologie zastosowane na miejscu z pewnością nam w tym pomogą – mówi Katarzyna Zarzycka, Menedżer Marketingu i PR w Grupie Nowy Styl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ