Siedziba Fabryk Mebli Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

Siedziba Fabryk Mebli Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 19 lip 2017 15:27 (aktualizacja: 20 lip 2017 07:57)

Dom Maklerski PKO BP podwyższył wycenę akcji Forte

W czerwcowym raporcie analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli cenę docelową dla akcji Forte z 74 zł do 86 zł. Jednocześnie podtrzymali zalecenie "kupuj" (raport wydano przy kursie 78,2 zł). Decydujący wpływ miała pozytywna ocena potencjału nowej fabryki produkującej płyty, której start jest zaplanowany na I kwartał 2018 roku.

Umacniamy się w swojej opinii o potencjalnie bardzo wysokim zwrocie z fabryki płyty, której start zaplanowany jest na I kwartał 2018 roku. Sama sprzedaż mebli cały czas rośnie, choć coraz trudniej jest utrzymać tempo ze względu na wzrost skali. Dodatkową opcją na wzrost jest start biznesu w Indiach. Ze względu na dobre średnioterminowe perspektywy, decydujemy się utrzymać rekomendację "kupuj" - czytamy w raporcie przygotowanym przez DM PKO BP.

Mimo obniżenia cen płyt wiórowych w ciągu ostatniego roku, w raporcie wskazywano na znaczne obniżenie komponentów wykorzystywanych do ich produkcji, a także olbrzymie zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju produkty. 

Według naszych założeń dochodzenia do pełni mocy nowej fabryki – Forte znajdzie zastosowanie na całą produkowaną przez siebie płytę. Szacowana przez nas struktura wyników nowej fabryki wydaje się logicznie zgodna z wynikami innych fabryk płyty wiórowej w Polsce - potwierdzają autorzy raportu.

Jednocześnie zauważają, że tempo wzrostu sprzedaży nieco przyhamowało w I kwartale 2017 roku. To efekt coraz większej skali , która utrudnia utrzymanie wysokiego tempa wzrostu. Na niekorzyść działa też umacniająca się złotówka, choć ten efekt będzie powstrzymany dzięki długoterminowej (do 2019 roku) polityce zabezpieczeń. 

Forte jest spółką przygotowaną do wzrostu (jest w trakcie inwestycji w moce  produkcyjne) – o jej sukcesie w średnim terminie zadecydują nastroje konsumentów w Europie - podsumowują analitycy DM PKO BP.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ