.

.

  • Autor: Redakcja
  • 29 maj 2017 11:17 (aktualizacja: 29 maj 2017 22:26)

Drema, Furnica i Sofab – promocyjne ceny tylko do 2 czerwca!

Tylko do 2 czerwca obowiązują promocyjne ceny udziału w Międzynarodowych Targach FURNICA, SOFAB oraz DREMA, które odbędą się w Poznaniu od 12 do 15 września. Wystawcy zaprezentują nowe, bardziej wydajne maszyny i narzędzia do produkcji mebli, innowacyjne okucia i akcesoria oraz nowoczesne tkaniny.

Poznański blok targów to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich producentów mebli, którzy w innowacji upatrują przewagę konkurencyjną. "Oferowane w ich ramach najnowsze rozwiązania pozwolą zoptymalizować proces produkcji a zaznajomienie się z aktualnymi trendami pomoże odnosić sukcesy sprzedażowe, i w rezultacie wyprzedzić konkurencję" - mówi dyrektor targów FURNICA i SOFAB Józef Szyszka. 

Rosnące zainteresowanie

Edycja 2017 odbędzie się w dniach 12-15 września w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy zaprezentują nowe, bardziej wydajne maszyny i narzędzia do produkcji mebli, innowacyjne okucia i akcesoria oraz nowoczesne tkaniny, materiały i dekory odpowiadające najnowszym trendom. – Zauważamy wyraźny wzrost zainteresowania targami FURNICA i SOFAB ze strony dostawców rozwiązań dla przemysłu meblowego. Jest to w dużej mierze efekt pozytywnych opinii, jakie pojawiły się po ubiegłorocznych targach – mówi dyrektor tych projektów Józef Szyszka. W 2016 roku w całym bloku targów swoją ofertę zaprezentowało około 500 firm z kilkudziesięciu krajów. Udział wystawców zagranicznych sięgnął aż 40 proc. Ale najważniejsze, że dopisali także zwiedzający. - Obecna edycja pozytywnie nas zaskakuje, jeżeli chodzi o frekwencję i jakość zwiedzających – mówił w rozmowie z targową telewizją MTP TV Roman Kopczyński, członek zarządu PEKA POLSKA, wystawcy targów FURNICA 2016. Także inni wystawcy wskazywali na pozytywne zmiany w formule targów. - Widzimy, jak z roku na rok Furnica się rozwija. Te targi przyciągają producentów mebli nie tylko z Polski, ale także z państw ościennych, przede wszystkim z bloku wschodniego. Zawsze po Furnice zyskujemy nowych klientów – mówiła Agnieszka Gallas z firmy BELLUSSI GROUP obchodzącej na targach w Poznaniu jubileusz 25-lecia działalności. Rozwój poznańskich targów zaopatrzenia dla przemysłu meblarskiego zauważa również Stefan Tkaczyk, prezes zarządu FM BRAWO. - Ostatnie dwa, trzy lata to dynamiczny rozwój poznańskich targów. Wielu klientów, którzy dotychczas traktowali polskie imprezy wystawiennicze jako mało interesujące, pojawia się na tych targach, a to zwiększa szanse na szybszy rozwój branży – mówił Stefan Tkaczyk w rozmowie z MTP TV. Na potrzebę organizacji silnych targów zaopatrzenia dla przemysłu meblowego zwracał uwagę podczas Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego „Polskie meble – konkurencyjna Polska”, który odbył się podczas ubiegłorocznych targów, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Jan Szynaka. - Potrzebujemy partnerów dostarczających innowacje technologiczne, abyśmy mogli być jeszcze silniejsi w konkurencji na całym świecie – podkreślał.

Przez hurtownie do małych i średnich

Targi Poznańskie kontynuują w tym roku współpracę z największymi hurtowniami komponentów i materiałów do produkcji mebli w całej Polsce. Poprzez hurtowników organizatorzy docierają z informacją do tysięcy małych i średnich zakładów meblowych w całym kraju. Producenci mebli zainteresowani udziałem w targach FURNICA i SOFAB mogą w nich odebrać bezpłatne zaproszenia. We współpracy z hurtowniami realizowany jest także program dofinansowania grupowych przyjazdów producentów mebli na targi do Poznania. Słuszność tej strategii potwierdzają najważniejsi znawcy branży meblowej. - Targi, na których pokazuje się maszyny do produkcji mebli, komponenty i technologie są niezwykle potrzebne, dlatego że Polska ma bardzo rozdrobniony przemysł meblowy. Małym, drobnym producentom jest trudno pojechać do Hanoweru czy Mediolanu. Natomiast tu w Polsce, w Poznaniu takie targi mają ogromny sens – mówił podczas ubiegłorocznej edycji prezes zarządu firmy FORTE Maciej Formanowicz. Dlatego w tym roku program współpracy z hurtowniami meblowymi będzie rozszerzany o kolejnych partnerów.

Więcej informacji na www.furnica.pl, www.sofab.pl i www.drema.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ