• Autor: uk
  • 27 gru 2013 18:02

Duże plany inwestycyjne w firmie Profim

Firma Profim, producent foteli i krzeseł biurowych, zamierza w tym roku przeznaczyć około 15 mln zł na inwestycje. To suma dwukrotnie większa w stosunku do inwestycji ubiegłorocznych.

Inwestycje obejmują nie tylko duże hale produkcyjne, nowoczesne maszyny, ale też szkolenia pracowników. W celu podniesienia jakości i wydajności pracy, firma Profim uruchomiła projekt „Kaizen”. Dzięki niemu możliwa jest poprawa efektywności pracy bez konieczności ponoszenia kosztów nowych inwestycji. Zdaniem Tadeusza Walczaka odpowiedzialnego za wdrażanie projektu „Kaizen” w firmie Profim, program już przynosi wymierne korzyści. Do tej pory przeszkoliliśmy około 40 osób ze średniego i wyższego kierownictwa produkcyjnego. Jednak docelowo w programie wezmą udział wszyscy pracownicy związani z produkcją. Wówczas efektywność naszej pracy będzie jeszcze wyższa – powiedział Tadeusz Walczak.

Dalsze plany rozwoju firmy dotyczą powiększenia i dozbrojenia narzędziowni, lepszego wyposażenia wydziału produkcyjnego, a także rozbudowy chromowni. Natomiast naszych pracowników z pewnością ucieszy planowany całkowity remont części socjalnej jednego z zakładów oraz oddany nowy parking na 170 samochodów – powiedział Grzegorz Dybus z firmy Profim.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ