• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Dwudziesta edycja targów w Nitrze

Jubileuszowa, 20. edycja targów „Furniture & Living” w Nitrze na Słowacji odbyła się w dn. 9-14 marca br. Polscy wystawcy są zdania, że jest to jedno z ważniejszych wydarzeń pozwalających na nawiązanie kontaktów z odbiorcami z Europy Środkowej.

430 wystawców z 10 krajów na powierzchni 25 tys. m2 zaprezentowało ofertę obejmującą stylowe i nowoczesne meble mieszkaniowe, sypialnie, jadalnie, kuchnie, wyposażenie łazienek i ogrodów oraz elementy dekoracji wnętrz. W Nitrze można było również zobaczyć propozycje do biur. Targom „Furniture & Living” towarzyszyły: „Bytex” – ekspozycja poświęcona tekstyliom domowym i dywanom oraz „Design forum” – prezentacja wzornictwa meblowego.

Pierwszy dzień imprezy był otwarty dla profesjonalistów, którzy mogli poznać propozycje wystawców z Czech, Francji, Irlandii, Węgier, Niemiec, Austrii, Włoch i Turcji. Polskę reprezentowały m.in. takie firmy, jak: Drewmax, PPHU Stolmet i Zawisza. Na terenach Exhibition Centre Agrokomplex obecni byli również przedstawiciele firm Black Red White oraz Klose.

Jak podkreśla Agrokomplex – organizator targów w Nitrze – w ciągu 20 lat istnienia zdobyły one rangę jednego z najważniejszych wydarzeń targowych w Europie Środkowej. Z opinią tą zgadza się Robert Sołowij, dyrektor spółki Black Red White, który podsumowując obecność firmy w Nitrze oraz na targach w Novi Sad (Serbia), powiedział: Dążymy do umocnienia naszej pozycji na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, dlatego udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych w tym regionie ma dla nas duże znaczenie. Zaprezentowanie naszej oferty podczas targów jest przede wszystkim szansą na pozyskanie nowych kontrahentów i partnerów handlowych, a tym samym poszerzenie sieci dystrybucji asortymentu Black Red White. Udział w międzynarodowych imprezach z pewnością sprzyja nawiązywaniu kontaktów oraz relacji handlowych, a także promocji marki Black Red White poza granicami Polski.

Tegoroczna edycja „Furniture & Living” była też okazją do prezentacji rozwiązań firmy Klose. Na ekspozycji jej partnerskiej spółki KL Design pokazano programy „Lifeline” i „Multiform” oraz kolekcję „Rafael”, które zainteresowały liczne grono zwiedzających, szczególnie młode małżeństwa poszukujące wyposażenia domu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ