Nordi. Fot. Salony Agata

Nordi. Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 06 lip 2017 11:18 (aktualizacja: 11 lip 2017 08:13)

Dwukolorowe meble - ponadczasowy trend na polskim rynku

Kolorystyczny duet bieli z odcieniami naturalnego drewna to jeden z wiodących trendów kilku ostatnich sezonów. Takie rozwiązania królowały na stoiskach między innymi tegorocznych targów meblowych w Poznaniu, jest ich też wiele w polskich sklepach meblowych. Najlepiej sprawdzają się w salonie lub jadalni.

CZYTAJ TEŻ: Szafki i półki RTV

Arkadiusz Jasiński, ekspert mebli skrzyniowych w salonach Agata, podpowiada, jak stworzyć idealny duet bieli i drewna. Jego zdaniem białe meble z drewnianymi elementami to rozwiązanie ponadczasowe i bardzo nowoczesne, idealne dla osób ceniących sobie elegancję i ciepło we wnętrzach, podążając jednocześnie na najnowszymi trendami. "Dzięki naturalnym akcentom salon, pomimo surowości bieli – staje się bardziej przytulny, ale nie traci przy tym świeżości i przestronności. Wręcz przeciwnie: drewno nadaje oryginalności i ponadczasowej, tradycyjnej klasyki wnętrzu. Proste, białe szafki, witryny czy stoliki z naturalnymi motywami tworzą niebanalny design, który rozświetli salon i stworzy ciepły, przyjemny klimat." - mówi Arkadiusz Jasiński.

Meble, w których biały dekor łączy się z kolorami drewna, klienci znajdą w ofercie niemal każdego producenta mebli skrzyniowych w Polsce. Jednym z najbardziej popularnych jest połączenie bieli z odcieniami dębu, ale powodzeniem cieszą się nieco ciemniejsze i głębsze kolory odwzorowujące drewno orzechowe. Ciekawe są połączenia bieli z wenge, które dają atrakcyjny efekt kontrastu. Niemniej lubiane są też rozwiązania, w których drewno stanowi tylko subtelny akcent, a zdecydowaną dominantą w meblach jest biel.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ