IMM Cologne: jaka będzie edycja 2020?

IMM Cologne: jaka będzie edycja 2020?

  • Autor: Justyna Łotowska
  • 10 gru 2019 15:13 (aktualizacja: 13 sty 2020 15:19)

Dzisiaj startuje IMM Cologne: jaka będzie edycja 2020?

Targi IMM Cologne, które rokrocznie odbywają się w niemieckiej Kolonii, coraz mocniej akcentują zrównoważony rozwój, postawy proekologiczne, trendy przyszłości. Najbliższa edycja, która odbędzie się w dniach 13-19 stycznia 2020 r., jest tego najlepszym dowodem.

IMM Cologne to najważniejsze targi meblowe na trzecim największym – po chińskim i amerykańskim – rynku meblowym na świecie i pierwszym w Europie. Niemcy odpowiadają za 5% światowej produkcji mebli, 12% ich globalnego eksportu, a rynek niemiecki wart jest ponad 34 miliardy euro, jak powiedział w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej najbliższą edycję IMM Cologne Jan Kurth, szef Związku Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM), organizatora wydarzenia.

Najbliższe targi zgromadzą producentów mebli do salonu, sypialni czy łazienki, materaców i systemów sypialnych, ale też tekstyliów domowych, okładzin ściennych, wykładzin podłogowych czy oświetlenia. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ich ofertą w dwóch segmentach tematycznych – Pure, dedykowanemu szeroko rozumianemu designowi i Home, poświęconemu meblom i wyposażeniu wnętrz.

Ważną częścią IMM Cologne będzie w 2020 roku wydarzenie ‘”Das Haus” – budowane od podstaw symulowane wnętrze domu, połączenie architektury, aranżacji wnętrza i jego wyposażenia, co roku będące autorską, bardzo osobistą wizją wybranego projektanta. W tym roku do współpracy zaproszono młode hiszpańskie biuro projektowe MUT. Hiszpańscy projektanci Alberto Sánchez i Eduardo Villalóna stworzą w sercu targów kreację pt „ A la fresca”, w wyjątkowy sposób łączącą wnętrze domu z jego otoczeniem.

W trakcie IMM Cologne odbędzie się także wiele innych wydarzeń, m.in. konkurs dla młodych projektantów Pure Talents Contest 2020, wystawa „Let's be smart - Smart Village” poświęcona technologiom domu inteligentnego czy Touch by imm cologne - forum dedykowane-commerce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ