Fabryka firmy Egger w Rumunii. Fot. Egger

Fabryka firmy Egger w Rumunii. Fot. Egger

  • Autor: dn
  • 27 gru 2013 18:01

Egger - fabryka w Rumunii

Egger skupia uwagę na Europie Środkowo-Wschodniej. Jedna z najnowszych inwestycji firmy – otwarta jesienią 2008 r. fabryka płyt drewnopochodnych w Radauti (Rumunia) powstała również ze względu na potrzeby odbiorców z Polski.

Od stycznia  2009 r. pracę firm zrzeszonych w grupie Egger nadzorują 3 managerowie: dr. Thomas Leissing (finanse, administracja, logistyka), Ulrich Bühler (sprzedaż i marketing) oraz Walter Schiegl (produkcja i technologia). Prawdopodobnie będą oni kontynuowali dotychczasową linię rozwoju przedsiębiorstwa założonego przez rodzinę Egger. Funkcje kierownicze wymienionym managerom przekazał Michael Egger, współzałożyciel i dotychczasowy szef spółki, który od początku br. razem z bratem Fritzem pełni funkcję doradcy zarządu. 

Obecnie grupę Egger z siedzibą w St. Johann w Tyrolu tworzy 16 fabryk zlokalizowanych w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji i Rumunii. Specjalizują się one w produkcji płyt drewnopochodnych stosowanych w meblarstwie, branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Grupa zatrudnia 5,7 tys. osób, z czego 400 w nowej fabryce w Radauti w Rumunii. Inwestycja w budowę i wyposażenie zakładu, w którym docelowo ma być wytwarzanych 600 tys. m3 płyt (80% to melaminowane płyty typu MFC), kosztowała 210 mln euro. Głównym powodem podjęcia decyzji o inwestycji w Rumunii było m.in. bliskie sąsiedztwo z atrakcyjnymi dla grupy Egger rynkami Europy Wschodniej: Polską, Białorusią a szczególnie z Ukrainą. Rynki te obsługiwane są już przez przedstawicieli firmy Egger. Centralna i wschodnia Europa ceniona jest przez spółkę szczególnie ze względu na znaczący popyt na płyty wykorzystywane do elementów konstrukcji budowlanych, tworzenia biurowych przestrzeni typu open-space a także do produkcji mebli mieszkaniowych i biurowych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ