Symboliczne wbicie szpadla pod budowę fabryki

Symboliczne wbicie szpadla pod budowę fabryki

  • Autor: bm
  • 26 paź 2017 08:34 (aktualizacja: 30 paź 2017 10:43)

Egger uroczyście rozpoczyna budowę fabryki w Biskupcu

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty oficjalnie rozpoczęło inwestycję Egger 
w Biskupcu, w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwsza w Polsce fabryka firmy będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa drewna w Grupie Egger, wyposażonym
w maszyny najnowszej generacji.

Grupa Egger, międzynarodowy producent materiałów dla branży meblarskiej, wspólnie
z partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami władz, oficjalnie rozpoczęła budowę fabryki płyt wiórowych w Biskupcu. Będzie to dziewiętnasta fabryka Egger na świecie, jednocześnie pierwsza w Polsce. To największa inwestycja realizowana dotychczas w regionie. Jej wartość szacowana jest na około miliard złotych.

Rocznie zakład będzie produkował około 650 tysięcy metrów sześciennych płyt wiórowych. Otwarcie fabryki i uruchomienie produkcji zostały zaplanowane na czwarty kwartał 2018 roku. 

Cieszę się, że Polska wkrótce dołączy do sieci produkcyjnej Egger. Już teraz współpracujemy z ponad 150 polskimi partnerami biznesowymi, a powstająca w Biskupcu fabryka jest w dużej mierze odpowiedzią na rosnące potrzeby lokalnego rynku, a także dalszy rozwój przemysłu meblarskiego i drzewnego w regionie, którego spodziewamy się w nadchodzących latach. Zakład spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji. Nasza inwestycja stworzy łącznie około 1000 miejsc pracy i jestem przekonany, że pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy i społeczny w województwie warmińsko-mazurskim” – powiedział Michael Egger, współwłaściciel Grupy.

W nowej fabryce bezpośrednie zatrudnienie znajdzie 400 osób. Dzięki aktywności inwestora powstanie również około 600 pośrednich miejsc pracy, stworzonych przez partnerów biznesowych oraz lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa. Zakład produkcyjny w Biskupcu będzie odgrywał kluczową rolę w tej części Europy, a wytwarzane w nim materiały będą dystrybuowane zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Produkcja będzie skoncentrowana na surowych płytach wiórowych, których znaczna część uzupełniona zostanie papierem dekoracyjnym i innymi przetworzonymi materiałami, dedykowanymi polskim i międzynarodowym firmom z branży meblarskiej oraz przedsiębiorstwom związanym z projektowaniem wnętrz. 

Pierwsza w Polsce fabryka Egger będzie częścią Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie na działce o powierzchni 85 ha zlokalizowanej na południe od Biskupca, w pobliżu skrzyżowania dróg krajowych nr 16 i 57. Zakład zostanie podzielony na kilka głównych części, takich jak składowisko drewna, obszar produkcyjny, teren do obróbki materiałów drewnopochodnych, magazyn produktów oraz budynki administracyjne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ