Podstrefa Augustów. Fot. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Podstrefa Augustów. Fot. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

  • Autor: bm
  • 19 lip 2018 07:55 (aktualizacja: 19 lip 2018 12:00)

Fabryka designerskich mebli powstanie w Augustowie

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała w lipcu firma Metro, która planuje rozpocząć tutaj produkcję designerskich mebli. Działalność produkcyjna ma zostać połączona z działalnością analityczno-badawczą.

9 lipca w Augustowie odbyła się uroczystość wręczenia pierwszego zezwolenia dla przedsiębiorcy z Podstrefy Augustów. Udział wzięli m. in. Andrzej Walulik – burmistrz Augustowa oraz Leszek Dec - prezes SSSE i Jan Stanisława Kap - wiceprezesa SSSE. Obecny był również Jarosław Zieliński - poseł na Sejm, sekretarza stanu w MSWiA.

Przedsiębiorca - firma Metro Robert Metelicki - zakupi na terenie Podstrefy Augustów nieruchomość oraz poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 2 000 000,00 zł w terminie do dnia 31.03.2022 roku. Inwestor zamierza na zakupionej działce w pierwszym etapie wybudować nowy zakład produkcyjny, składający się z hali produkcyjno-magazynowej oraz budynku biurowo-ekspozycyjnego. Zakupione i zainstalowane zostaną maszyny i urządzenia produkcyjne. W nowo utworzonym zakładzie zostanie uruchomiona produkcja mebli designerskich.

Działalność produkcyjna ma zostać połączona z działalnością analityczno-badawczą, która ma na celu projektowanie i produkcję mebli w oparciu o zasady ergonomii i obowiązującego designu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31.03.2022 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ