Siedziba firmy Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

Siedziba firmy Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

  • Autor: Redakcja
  • 25 lut 2018 18:14 (aktualizacja: 26 lut 2018 13:44)

Fabryki Mebli Forte - Firma Roku 2017 - w rankingu "Mebli Plus"

Firma Forte otrzymała tytuł "Firmy Roku 2017" za dynamiczny rozwój, ważne inwestycje, dobre wyniki finansowe i sukcesy zarówno na rynku krajowym, jak eksportowym; za dbałość o zaspokojenie oczekiwań szerokiej grupy odbiorców i dostępność produktów w każdym regionie kraju.

Fabryki Mebli Forte to jeden z liderów produkcji mebli nie tylko w Polsce, ale i na skalę europejską. Spółka założona została przez Macieja Formanowicza, a działalność produkcyjną rozpoczęła w 1992 roku w Ostrowi Mazowieckiej. W 2017 r. spółka posiadała cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 120 tysięcy metrów kwadratowych, zaś powierzchnia magazynowa 70 tysięcy metrów kwadratowych. Każdego roku spółka wprowadza do oferty blisko 1500 nowych wzorów. Forte sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach świata (poprzez sieć ponad 4,5 tys. odbiorców-partnerów biznesowych), a 82 procent całej produkcji Forte trafia za granicę.

Obecnie Forte realizuje jedną z największych inwestycji na polskim rynku meblarskim w ciągu ostatnich lat. Na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej trwa budowa fabryki płyt wiórowych wraz z linią piaskowania i oklejania. Inwestycja ma być zakończona w tym roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ