Festiwal Let's Make Room for Life organizowany przez szwedzką markę IKEA w Mediolanie. Fot. IKEA.jpg

Festiwal Let's Make Room for Life organizowany przez szwedzką markę IKEA w Mediolanie. Fot. IKEA.jpg

  • Autor: mg
  • 04 kwi 2017 14:48 (aktualizacja: 06 kwi 2017 08:41)

Festiwal IKEA na targach w Mediolanie

Podczas odbywających się w Mediolanie targów "Salone del Mobile" szwedzka marka IKEA prezentuje wystawę dedykowaną wszystkim miłośnikom dobrego wzornictwa. Tematem przewodnim festiwalu "Let’s Make Room for Life" jest przyszłość pokoju dziennego. Potrwa on do 9 kwietnia br.

Rola pokoju dziennego, pomieszczenia, w którym spędzamy większość naszego czasu, zmienia się dynamicznie. Wraz z rozwojem technologii i wielkich aglomeracji miejskich potrzebujemy wielofunkcyjnych przestrzeni mieszkalnych z pokojem dziennym, elastycznie dopasowującym się do wielu potrzeb i zainteresowań. Podczas festiwalu "Let’s Make Room for Life" w Mediolanie IKEA prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na najważniejsze pomieszczenie w domu.

Festiwal "Let’s Make Room for Life" to energetyczny miks designu, muzyki, innowacji i dobrego jedzenia w samym sercu dzielnicy Lambrate. W trakcie 56. edycji "Salone del Mobile" IKEA prezentuje najnowsze trendy i nowatorskie rozwiązania. Przedstawiciele szwedzkiej marki opowiadają podczas targów także o współpracy m.in. z duńskimi projektantami Hay, projektantem Tomem Dixonem, Design Indaba, grafikiem Kevinem Lyonsem oraz duetem artystek Pinar&Viola.

Wydarzenie odbywa się w Officina Ventura 14. W hali wystawienniczej o powierzchni 3,5 tys. m2 pojawiły się strefy tematyczne, w których przez sześć dni IKEA prezentuje setki produktów z 6 nowych kolekcji: "Ypperling", "Delakting", "Stockkholm", "Bjorksnas", "Art Event 2017" i "Stunsig" oraz nowe meble m.in. ze znanych już serii "Vimle", "Havsten" i "Vallentuna".

Z kolei w Teatrze Manzoni, miejscu wystawy Toma Dixona w Mediolanie, IKEA przygotowała ekskluzywny pokaz krótkometrażowego filmu “The Journey of an Idea”, który dotyczy projektu "Delakting" – połączenia surowej elegancji Toma Dixona z demokratycznym wzornictwem IKEA. Podczas wydarzenia prezentowane jest możliwe do modyfikacji łóżko "Delakting" będące jednocześnie sofą oraz szkice i miniprototypy wariacji na temat "Delakting", stworzone podczas warsztatów ze studentami z uniwersytetów w Nowym Jorku, Londynie i Tokio.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ