Stoisko firmy Davis na 4 Design Days. Fot. Davis

Stoisko firmy Davis na 4 Design Days. Fot. Davis

  • Autor: mg
  • 22 lut 2018 13:22 (aktualizacja: 23 lut 2018 18:40)

Firma Davis zaprezentowała nową linię tkanin na 4 Design Days

Podczas katowickich targów firma Davis po raz pierwszy na rynku krajowym przedstawiła swoje tegoroczne nowości, w tym linię tkanin funkcjonalnych Smart Fabrics by Davis. Ekspozycję w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odwiedzali zarówno profesjonaliści, jak i miłośnicy designu.

Podczas 4 Design Days firma Davis po raz pierwszy zaprezentowała na krajowym rynku swoje nowości, w tym tkaniny Smart Fabrics by Davis. W styczniu br. były one promowane na międzynarodowych targach Heimtextil we Frankfurcie. Linię tworzy kilka kolekcji o bogatej kolorystyce. Dzięki specjalnym powłokom tkaniny są łatwe do czyszczenia i zabezpieczone przed wchłanianiem wody.

Jedna z kolekcji firmy – linia welwetów "Riviera" w wersji pikowanej – otrzymała też nagrodę w konkursie "Meble Plus – Produkt Roku 2018". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie wieczornej gali pierwszego dnia targów. Nagrodę w imieniu firmy odebrała Ewa Podhajska, marketing manager firmy Davis. 

Docenione przez jury konkursu "Meble Plus – Produkt Roku 2018" pikowanie, jak również i drukowanie na tkaninach, które to usługi firma oferuje i wykonuje w swoim zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej, to sposób na wprowadzenie wzorów dających efekt 3D. Na 4 Design Days to właśnie printy wzbudzały największą ciekawość odwiedzających stoisko firmy Davis. Od retro kwiatów, przez geometryczne wzory, aż po różne rodzaje designerskich krat – to tylko część oferty. Co ważne – printy to efekt współpracy z projektantami, ale firma daje też możliwość drukowania wzorów, które proponują sami klienci. 

Podczas 4 Design Days przedstawicielka firmy Davis brała również udział w panelu dyskusyjnym poświęconym tkaninom, prowadzonym przez projektanta wnętrz Artura Indykę. Monika Fedor, product manager firmy Davis, opowiadała, jak za pomocą tkanin można budować aranżację i styl wnętrza, wydobywać zalety pomieszczenia i ukrywać jego wady. Duża część prezentacji poświęcona była kolorom. Wszyscy wiemy, że biel i szarość to królowe minimalizmu. Jednak jako producent tkanin zapraszamy też do zabawy we wnętrzu. Nie bójmy się energii – przekonywała Monika Fedor. Era surowych wnętrz się kończy. Modne stają się intensywne, ale nieoczywiste, przełamane barwy, stosowane na dużych powierzchniach: szlachetne odcienie czerwieni, szałwiowa zieleń, odcienie od rdzy, przez kolor pomarańczowy po ceglany, granat, głęboka zieleń. Ważny jest trend 3D, dlatego nasze tkaniny są przestrzenne – oświetlone, pokazują swoją strukturę. Naszym sposobem na 3D i modne geometryczne wzory jest również pikowanie – dodaje Monika Fedor.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ