Fot. DFM

Fot. DFM

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 20 wrz 2019 11:23

Firma DFM zainwestuje 12 milionów złotych w rozbudowę fabryki

Polski producent mebli tapicerowanych - firma DFM - zainwestuje 12 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Reszlu. Decyzję o wsparciu inwestycji wydała 20 września Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Projekt inwestycyjny firmy DFM zakłada kompleksową rozbudowę pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na istotną reorganizację cyklu technologicznego, co wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu. W ramach inwestycji firma planuje zatrudnienie minimum 20 pracowników.

Spółka od kilku lat rozwija się na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - zrealizowała dotąd inwestycje o łącznej wartości ponad 43 mln zł i utworzyła 365 nowych miejsc pracy.

- Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie rok temu, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców. Dała możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia – mówi Zbigniew Targowski, Prezes Zarządu WMSSE S.A.

To już 32 decyzja o wsparcia nowej inwestycji wydana przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, po zmianie przepisów dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

DFM to firma ze 100% polskim kapitałem, produkująca meble tapicerowane. Profil produkcji obejmuje szeroki asortyment nowoczesnych modeli wysokiej klasy, w szczególności obejmujący  reprezentacyjne meble do salonu, praktyczne tapicerowane meble rozkładane oraz meble wypoczynkowe. Firma z powodzeniem sprzedaje meble na rynki: krajów Beneluxu, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych. Produkcja realizowana jest w trzech zakładach produkcyjnych, w Dobrym Mieście, Olsztynie i Reszlu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ