• Autor: ag
  • 27 gru 2013 18:02

Firma Egger inwestuje w Dolnej Saksonii

Nowa linia do produkcji laminatów, otwarta w Gifhorn, w Dolnej Saksonii, ma zwiększyć możliwości produkcyjne firmy o 25%. To największa inwestycja w dotychczasowej historii firmy.

Nowa linia do produkcji laminatów firmy Egger została otwarta pod koniec czerwca br., miesiąc wcześniej niż planowano, w miejscowości Gifhorn, k. Wolfsburga, na terenie niemieckiego landu Dolna Saksonia. Koszty rozbudowy zamknęły się sumą 5 mln euro. Możliwości produkcyjne zakładu mają zwiększyć się docelowo z 18 mln m2 do przeszło 22 mln m2 produkcji bieżącej. W związku z inwestycją powstanie 20 nowych miejsc pracy. Jednym z podstawowych elementów nowego zakładu jest 50-ścieżkowa maszyna laminująca firmy Hymmen.

Zdaniem Zarządu firmy nowa inwestycja była konieczna ze względu na wzrastającą liczbę zamówień i niewystarczające moce produkcyjne. Duża część obecnej oferty firmy zostanie skierowana na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa Egger to jeden z największych na świecie producentów i dostawców płyt wiórowych, melaminowych, laminatów, paneli podłogowych i obrzeży. Obecnie w skład grupy wchodzi 16 zakładów w 6 krajach, zatrudniających łącznie ponad 5 tys. pracowników.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ