Przedszkole przyzakładowe Forte w Suwałkach

Przedszkole przyzakładowe Forte w Suwałkach

  • Autor: bm
  • 07 wrz 2018 11:13 (aktualizacja: 13 wrz 2018 12:49)

Firma Forte otworzyła w Suwałkach przedszkole dla dzieci pracowników

Przy zakładzie Fabryk Mebli Forte w Suwałkach otwarto na początku września przedszkole dla dzieci pracowników. Jest to już druga tego typu placówka utworzona przez producenta – pierwsze przedszkole działa w Ostrowi Mazowieckiej.

Nie jest to zwyczajne przedszkole – praca z dziećmi odbywa się tu w dwóch językach: polskim i angielskim. Realizowany jest program rozwoju inteligencji emocjonalnej, a dbałość o zdrowie podopiecznych wspierana jest specjalną dietą makrobiotyczną. W placówce są miejsca dla 150 maluchów. Na uwagę zasługuje projekt budynku i jego wnętrz, którego celem było z jednej strony zaspokojenie specyficznych potrzeb dzieci, a z drugiej pobudzenie ich wyobraźni.

Forte jest pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na otwarcie przedszkoli przy swoich zakładach produkcyjnych w dwóch różnych lokalizacjach. Placówka w Suwałkach, podobnie jak pierwszy kompleks przedszkolno-żłobkowy w Ostrowi Mazowieckiej, została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi KIDS&Co., ogólnopolskiego operatora, specjalizującego się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków przybiurowcowych i firmowych.

Przedszkole firmowe jest jednym z bardzo ważnych benefitów socjalnych, przy pomocy których można zbudować zaangażowanie i emocjonalną więź między pracownikiem i pracodawcą. Jednak sama bliskość placówki do miejsca pracy rodzica nie wystarczy. Na wyjątkową ofertę musi składać się atrakcyjny program nauczania i zdrowy sposób żywienia dla maluchów oraz dofinansowanie ze strony pracodawcy. W takim modelu wygrywają wszyscy – pracownikom jest łatwiej godzić życie zawodowe z prywatnym, pracodawcy mają lojalnych pracowników i solidny argument w przyciągnięciu nowych, a KIDS&Co. jako operator może realizować swoją misję edukacyjną. Forte już go sprawdziło, otwierając trzy lata temu swoje pierwsze przyzakładowe przedszkole z oddziałem żłobkowym w Ostrowi Mazowieckiej. Zadowolenie ze współpracy z nami zaowocowało otwarciem kolejnego, niezwykle nowoczesnego kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Suwałkach – mówi Karina Trafna, Prezes KIDS&Co.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ