Fot. Forte

Fot. Forte

  • Autor: bm
  • 19 sty 2017 09:23 (aktualizacja: 19 sty 2017 09:33)

Firma Forte planuje działalność na rynku indyjskim

Fabryki Mebli Forte - jeden z największych polskich producentów mebli - planują ekspansję na rynku indyjskim, który należy do najbardziej obiecujących pod względem możliwości zbytu polskich produktów. Współpraca Forte z indyjskim koncernem ma rozpocząć się w kwietniu 2017.

Firma poinformowała o zawarciu umowy joint venture z Indian Furniture Products Limited z siedzibą w Chennai, Indie (IFPL) - podmiotem należącym do Grupy Kapitałowej Adventz. Umowa ta dotyczy
produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim. Elementem umowy joint venture jest utworzenie podmiotu o nazwie Forte Furniture Products India PVT. LTD z siedzibą w Chennai, Indie (FFPI), w którym każdy z udziałowców, tj. Forte i IFPL, posiada po 50% udziałów. Wkład pieniężny wniesiony do kapitału zakładowego FFPI przez każdego z udziałowców wyniesie równowartość ok. 2 milionów euro, a
zasadniczym przedmiotem działalności FFPI będzie produkcja i sprzedaż mebli.

Zakład produkcji mebli w Chennai to największa w Indiach fabryka mebli, której roczne możliwości produkcyjne przekraczają 200 tys. sztuk mebli produkowanych z płyt drewnopochodnych. Meble produkowane przez FPIL sprzedawane są pod marką Zuari i są dostępne w sieci tworzonej przez 35 dystrybutorów i 650 punktów sprzedaży na terenie Indii.

Działalność FFPI oparta będzie o istniejący zakład produkcyjny i sieć sprzedaży w Indiach, będące dotychczas własnością IFPL oraz o dostarczane przez Forte know-how, wzornictwo, rozwój produktu i technologię produkcji. Planowane rozpoczęcie działalności operacyjnej FFPI przewidziane jest na kwiecień 2017 r.

Zarówno Forte, jak i IFPL oczekują, że wzajemna współpraca i dynamiczny rozwój nowo utworzonego podmiotu, tj. FFPI, pozwolą na uzyskanie znaczącej pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku indyjskim w zakresie sprzedaży mebli do samodzielnego montażu.

Źródło: Forte

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ