Defibrylator. Fot. Forte

Defibrylator. Fot. Forte

  • Autor: bm
  • 05 paź 2017 09:40 (aktualizacja: 05 paź 2017 09:47)

Firma Forte zadbała o zdrowie swoich pracowników

We wrześniu bieżącego roku wszystkie cztery fabryki Forte zostały wyposażone w defibrylatory AED. Kilkanaście urządzeń Lifepak CR Plus zostało umieszczonych w specjalnie oznakowanych szafkach z alarmem na terenie zakładów w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Białymstoku oraz Suwałkach.

"Badania pokazują, że pierwsza pomoc podczas Nagłego Zatrzymania Krążenia – użycie defibrylatora i wykonanie masażu serca, w znacznym stopniu zwiększają szansę na przeżycie. Bezpieczeństwo pracowników było głównym impulsem do wyposażenia Fabryk Mebli „FORTE” w urządzenia Lifepak" - mówi Olga Litwiniuk, Grupa Forte.

Zgodnie z Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015r. podczas Nagłego Zatrzymania Krążenia najważniejsze są pierwsze minuty i podjęte w tym czasie przez świadków zdarzenia czynności, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Jego ogniwa stanowią: rozpoznanie zatrzymania krążenia, powiadomienie służb medycznych, natychmiastowe podjęcie Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej (RKO), szybka defibrylacja.

"Dzięki współpracy z naszą firmą 130 pracowników Forte odbyło szkolenie z zakresu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej oraz obsługi defibrylatorów. Mamy więc pewność, że w razie konieczności będą potrafili udzielić niezbędnej pomocy" – mówi Piotr Kubiszewski z firmy DefiMed-AED, która jest partnerem Physio-Control Polska.

Lifepak CR Plus to zautomatyzowane, proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu można skutecznie udzielić pomocy w sytuacji Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Dzięki komendom głosowym oraz czytelnym piktogramom jego obsługa jest intuicyjna. AED dostarcza wstrząs elektryczny o odpowiednim poziomie energii, który zatrzymuje nieprawidłową pracę serca i pozwala na wznowienie właściwego rytmu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ