Fot. Malow

Fot. Malow

  • Autor: mg
  • 12 gru 2016 10:28 (aktualizacja: 12 gru 2016 11:51)

Firma Malow nagrodzona za inwestycję

Suwalska firma Malow, producent mebli metalowych, otrzymała nagrodę specjalną w konkursie "Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw", rankingu gospodarczym organizowanym przez lokalny dziennik "Kurier Poranny". Organizatorzy uhonorowali ją tytułem "Inwestor Roku".

Firma Malow otrzymała tytuł "Inwestor Roku" za budowę w Suwałkach nowoczesnego zakładu produkcyjnego, specjalizującego się w produkcji mebli metalowych. Inwestycja powstała we współpracy z partnerami z Norwegii. Jej całkowity koszt wyniesie 65 mln zł.  Początek produkcji w nowym zakładzie przewidziano na przełom 2016 i 2017 roku. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 100 osób. To druga fabryka tego producenta znajdująca się w Suwałkach i czwarta w jego "portfolio" - pozostałe zlokalizowane są w Świnoujściu i Charkowie.

Równocześnie firma Malow otrzymała wyróżnienia dla prezesa Henryka Owsiejewa w kategorii "Menedżer Roku 2015" oraz w kategorii "Rozwój Pracownika".

Producent z Suwałk specjalizuje się w produkcji mebli metalowych przeznaczonych do aranżacji zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych. Są wśród nich meble: mieszkaniowe, biurowe, sportowe, szkolne, warsztatowe, medyczne. Roczna produkcja wynosi ok. 300 tys. sztuk mebli. 

Główna fabryka i jednocześnie siedziba firmy znajdują się w Suwałkach, na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ