Henryk Owsiejew, prezes Rady Nadzorczej Malow. Fot. Malow

Henryk Owsiejew, prezes Rady Nadzorczej Malow. Fot. Malow

  • Autor: mg
  • 19 kwi 2017 10:59 (aktualizacja: 20 kwi 2017 12:21)

Firma Malow planuje zwiększenie sprzedaży mebli

W 2017 roku firma Malow, producent mebli metalowych z Suwałk, planuje zwiększyć swoją sprzedaż do 177 mln zł. Pomóc mają w tym intensywnie rozwijane plany inwestycyjne na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej oraz poszerzanie oferty produktowej.

Chcemy przede wszystkim stać się najlepszą firmą w Europie. W 2017 roku zamierzamy zwiększyć naszą sprzedaż do 177 mln zł. Jest na to szansa, gdyż – dzięki ostatnim inwestycjom – mamy niższe koszty produkcji. Kolejny temat to rozwój technologiczny zakładu. Ciągle inwestujemy i nadal będziemy to robić. Plusem jest fakt, że przedłużono termin funkcjonowania stref ekonomicznych do roku 2026, więc z powodzeniem możemy realizować kolejne projekty inwestycyjne. W tym roku będziemy kończyć projekt Malow 4, czyli wybudowaną kosztem ponad 65 mln zł (wliczając w to budynek, sprzęt i technologię) potężną halę produkcyjną, która uroczyście została otwarta w ubiegłym roku. Systematycznie będzie ona się zapełniać między innymi kolejną stacją robotów i kolejnymi maszynami. Poza tym uruchomiliśmy już projekt Malow 5 - mówi Henryk Owsiejew, prezes Rady Nadzorczej Malow.

Aktualnie spółka zatrudnia ponad 650 osób. Wdrożyła już cztery duże projekty technologiczno-organizacyjno-produkcyjne, kryjące się pod nazwami: Malow 1, Malow 2, Malow 3 i Malow 4. Posiada też zakład produkcyjno-handlowy w Charkowie na Ukrainie, a w końcu 2014 roku do grupy kapitałowej dołączył Malow Skand zlokalizowany w Świnoujściu. Firma uruchomiła również w 2016 roku kolejny projekt inwestycyjny - Malow 5.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ