Suwalski zakład produkcyjny firmy Malow, producenta mebli metalowych. Fot. Mariusz Golak

Suwalski zakład produkcyjny firmy Malow, producenta mebli metalowych. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 10 paź 2017 09:43 (aktualizacja: 10 paź 2017 10:02)

Firma Malow szuka pracowników na Wschodzie

Firma Malow, producent mebli metalowych z Suwałk, poszukuje pracowników w związku z najnowszą swoją inwestycją - zakładem produkcyjnym Malow 5. Braki kadrowe mają zostać uzupełnione dzięki pracownikom z Białorusi. Obecnie trwają rozmowy z partnerami ze Wschodu.

Czytaj też: W I półroczu 2017 roku wzrósł eksport polskich mebli

Ostatnie lata przyniosły niezwykle dynamiczny rozwój suwalskiej firmy Malow. Według planów, w 2017 roku jej sprzedaż ma wzrosnąć do 177 mln zł. Pomóc mają w tym intensywnie rozwijane plany inwestycyjne na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Ostatnim projektem jest uruchomiony w 2016 roku zakład Malow 5.

Niestety, poważnym problemem jest brak nowych pracowników, zwłaszcza wykwalifikowanych. Obecnie firma zatrudnia ponad 650 osób, lecz kolejne inwestycje sprawiają, że potrzebne są kolejne. W związku z tym producent mebli z Suwałk rozpoczął poszukiwanie pracowników za wschodnią granicą. Obecnie prowadzone są rozmowy z partnerami firmy Malow z Białorusi. Warto dodać, że przed 2 laty w suwalskich zakładach znaleźli zatrudnienie Ukraińcy.

Kierunek poszukiwań pracowników nie jest przypadkowy. Malow od lat eksportuje swoje meble na Wschód - do Rosji, Litwy czy Białorusi, a także ma zakład produkcyjno-handlowy w Charkowie na Ukrainie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ