Kolekcja Neon firmy Marbet. Fot. Marbet

Kolekcja Neon firmy Marbet. Fot. Marbet

  • Autor: mg
  • 17 maj 2017 08:56 (aktualizacja: 17 maj 2017 10:11)

Firma Marbet może posługiwać się certyfikatem FSC

Po pozytywnym przejściu audytu firma Marbet uzyskała prawo do używania certyfikatu FSC. Mogą być nim znakowane wszystkie wyroby produkowane w obu zakładach z materiałów drewnopochodnych i drewnianych. Certyfikat będzie ważny przez 5 najbliższych lat.

Przyznany firmie Marbet certyfikat FSC dotyczy produkcji części mebli skrzyniowych i tapicerowanych, a także stołów. Oznaczenie FSC wskazuje, że powstały one przy wykorzystaniu surowców  będących efektem zrównoważonej gospodarki leśnej.  W praktyce certyfikat obejmuje etap pozyskania surowca.

Na elementy meblowe firma Marbet otrzymała certyfikat typu FSC Mix. Oznacza to, że minimum 70% surowca użytego do produkcji posiada certyfikat FSC, natomiast niecertyfikowana reszta jest tzw. drewnem kontrolowanym (Controlled Wood). Nazwa „drewno kontrolowane” oznacza że nie posiada ono certyfikatu FSC, ale spełnia minimalne wymogi dotyczące dobrego zarządzania lasami: jest legalnego pochodzenia, nie pochodzi z terenów o podwyższonych wartościach społecznych i przyrodniczych, gdzie istnieje podejrzenie, że wartości te mogły zostać naruszone w wyniku prowadzonej gospodarki leśnej, nie pochodzi z terenów przekształconych lasów naturalnych oraz z obszarów, gdzie wykorzystuje się drzewa modyfikowane genetycznie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ