Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: PAP
  • 29 maj 2018 11:25 (aktualizacja: 31 maj 2018 10:59)

Firma meblarska zainwestuje pod Staszowem

Firma z branży meblarskiej planuje wybudować nowoczesny zakład produkcyjny na terenie Staszowskiego Obszaru Gospodarczego. Docelowo może zatrudnić 50 osób. Władze Staszowa podpisały akt notarialny ws. sprzedaży przedsiębiorcy działki.

Firma będzie funkcjonowała na terenie "strefy A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego w Grzybowie, należącej do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" (SSE). To druga firma, z którą w ciągu kilku tygodni gmina podpisała umowę na sprzedaż nieruchomości na tym terenie.

Od początku dążyliśmy do pobudzenia i rozwoju gospodarczego. Impulsem do tego stała się ścisła współpraca ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Starachowicach. Dziś możemy się cieszyć faktem, że kolejna firma podejmuje decyzję o rozwoju właśnie na terenie gminy Staszów (…) - podkreślił cytowany w komunikacie samorządowym burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć.

Działka, którą nabył inwestor, jest położna w gminnej strefie inwestycyjnej - w jej części "A" - która zastała uzbrojona pod potrzeby przedsiębiorców dzięki funduszom unijnym i projektowi realizowanemu przez samorząd. W 2017 r., po półtora roku starań, udało się włączyć te tereny do starachowickiej SSE.

Inwestorem jest spółka Angel-Invest działająca w branży meblarskiej. Jak wynika z komunikatu, na początku firma chce zainwestować pod Staszowem ok. milion zł. Do końca roku chcemy wykonać niezbędną dokumentację i ogrodzić teren działki. W przyszłym roku planujemy budowę obiektów i uruchomienie produkcji. W pierwszym okresie planujemy zatrudnić około 10 osób, ale docelowo może być zatrudnionych ok. 50 pracowników - poinformowała właścicielka spółki, Angelika Kubera.

Firma zajmuje się m.in. produkcją mebli biurowych, kuchennych, salonowych i łazienkowych, a także wszelkiego rodzaju usługami dla innych podmiotów w branży (kompleksowe zaopatrzenie w materiały i akcesoria do produkcji mebli, cięcie i oklejanie płyt meblowych).

Pod koniec marca działkę na terenie Staszowskiego Obszaru Gospodarczego kupił pierwszy inwestor - z branży metalowej - który w swoim zakładzie planuje zatrudnić 50 osób.

Gmina Staszów chce w przyszłości przygotować pod potrzeby przedsiębiorców także tereny "B" i "C" lokalnych obszarów inwestycyjnych.

Obszar "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego funkcjonuje w Grzybowie pod Staszowem. To 11 ha terenów pod potrzeby inwestorów (16 działek od 34 arów do 1,14 ha powierzchni) i dodatkowe ok. 4 ha powierzchni terenu zajętego przez drogi wewnętrzne i infrastrukturę techniczną.

Teren ma pełną infrastrukturę drogową z oświetleniem, a także m.in. przyłącza energetyczne, kanalizację sanitarną i deszczową, gazociągi oraz korytarze teletechniczne umożliwiające poprowadzenie światłowodów.

Budowa strefy "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego kosztowała około 6 mln zł, z czego ponad połowa to fundusze UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

Położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego Staszów jest dziewiątym pod względem liczby mieszkańców miastem regionu (ok. 15 tys.). Staszów jest znany z przemysłu siarkowego oraz produkcji szkła gospodarczego i dekoracyjnego

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ