Fot. Mariusz Golak

Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 06 marz 2017 09:43 (aktualizacja: 06 marz 2017 14:37)

Firma Meble Wójcik działa na rzecz szkolnictwa zawodowego

„Planowanie ścieżki kariery zawodowej ucznia a potrzeby rynku pracy” - pod takim hasłem 21 lutego br. w elbląskim ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone szkolnictwu zawodowemu. Inicjatorem przedsięwzięcia była firma Meble Wójcik, jeden z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim.

Oprócz przedstawicieli władz miejskich i wojewódzkich, w spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy firmy Meble Wójcik wzięli udział także pracownicy Wydziału Technologii Drewna ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z regionu oraz doradcy zawodowi. 

Głównym tematem poruszanym w trakcie dyskusji było planowanie ścieżki edukacyjnej uczniów warmińsko-mazurskich szkół ponadpodstawowych w kontekście możliwości oferowanych przez region oraz aktualnych potrzeb rynku pracy. Wiadomo, że jednymi z najważniejszych gałęzi gospodarki Warmii i Mazur są meblarstwo i przemysł drzewny. Dlatego obecny na spotkaniu Piotr Wójcik, prezes Grupy Meble Wójcik, przekonywał, że kierunki szkolnictwa związane z produkcją mebli mają olbrzymią przyszłość.

Firma Meble Wójcik od wielu lat wspiera edukację zawodową młodzieży z regionu warmińsko-mazurskiego. Między innymi współpracuje z zespołem Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, organizuje dni otwarte oraz praktyki zawodowe. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ