Piotr Wójcik, prezes zarządu firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Piotr Wójcik, prezes zarządu firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 19 gru 2017 08:55 (aktualizacja: 19 gru 2017 09:24)

Firma Meble Wójcik działa na rzecz szkolnictwa zawodowego

Już po raz 10. firma Meble Wójcik zorganizowała spotkanie poświęcone lokalnemu rynkowi pracy. Wzięli w nim udział przedstawiciele elbląskich szkół podstawowych i średnich, a także władz województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejne spotkanie dotyczące szkolnictwa zawodowego zostało zaplanowane na luty 2018 roku.

Brak wykwalifikowanych pracowników jest jedną z największych bolączek przemysłu meblarskiego. Niekorzystne zjawiska demograficzne i spadek liczby absolwentów szkół zawodowych dodatkowo pogłębiają ten problem. Dlatego firma Meble Wójcik aktywnie działa na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy.

Uczestniczący w spotkaniu Piotr Wójcik, prezes firmy Meble Wójcik, podkreślał pozytywne zmiany dokonujące się w ostatnim czasie w systemie oświatowym. Wskazywał na ewolucję szkolnictwa zawodowego i w tym właśnie upatrywał szansę dla zakładów meblarskich. 

Z kolei prezydent Elbląga Witold Wróblewski wskazywał na konieczność ścisłej współpracy pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami i szkołami. Właśnie w ten sposób - jego zdaniem - można wzbogacić pulę ofert pracy na lokalnym rynku. Przedstawił też Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej jako przykład projektu, który służy potrzebom szkolnictwa zawodowego.

Przedstawiciele firmy Meble Wójcik zapowiedzieli już na luty 2018 roku spotkanie z uczniami, które ma pokazać możliwości, jakie daje szkolnictwo zawodowe ukierunkowane na potrzeby przemysłu meblarskiego.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ