Sklep firmy Meblik. Fot. PAIH

Sklep firmy Meblik. Fot. PAIH

  • Autor: Redakcja
  • 01 lip 2019 09:55 (aktualizacja: 02 lip 2019 11:35)

Firma Meblik otworzyła swój pierwszy sklep na Węgrzech

W sobotę 29 czerwca polski producent mebli - firma Meblik - otworzył swój pierwszy sklep na Węgrzech. Znajduje się on w centrum handlowym MaxCity w Budapeszcie. Firma zarejestrowała oficjalnie swoją węgierską spółkę zależną - Meblik Kft.

Meblik to przedsiębiorstwo założone w 2006 roku przez rodziców małych dzieci, którzy znając potrzeby najmłodszych, chcieli tworzyć produkty o mocnej konstrukcji, ale przede wszystkim bezpieczne. Duża w tym zasługa rzemieślników, jakich zatrudnia Meblik oraz myśli technicznej, a także materiałów najwyższej jakości, z których korzysta producent.  Wymagająca grupa docelowa, którą są dzieci, powoduje mocny nacisk firm z tego segmentu rynku na aspekty wytrzymałości i odporności mebli.

Solidność i bezpieczeństwo mebli są czynnikiem, którego poszukują konsumenci zarówno w Polsce, jak na rynkach eksportowych – tłumaczy Marcin Łaśko, odpowiadający w firmie Meblik za eksport. W firmie przestrzega się najwyższych standardów bezpieczeństwa i każdy mebel odpowiada rygorystycznym normom stawianym produktom dla dzieci przez Unię Europejską. Cechą charakterystyczną naszych produktów są ich zaokrąglone krawędzie, atrakcyjne wzornictwo oraz stosowanie bezpiecznych dla zdrowia, certyfikowanych lakierów ochronnych.

Jednym z ostatnich kierunków eksportowych, obranych przez Meblik, jest rynek węgierski, gdzie przedsiębiorstwo postanowiło zainwestować, tworząc lokalne przedstawicielstwo. Wsparcia w wejściu na rynek węgierski udzieliło firmie Meblik Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Budapeszcie.

Polska branża meblarska ugruntowała już sobie silną pozycję w Europie, co buduje zaufanie coraz większej grupy konsumentów. Widać to dobrze na Węgrzech. Co więcej, polskie firmy postrzegają ten kraj, jako rynek perspektywiczny i coraz pewniej się na nim czują - mówi Marcin Karaskiewicz, szef budapesztańskiego biura PAIH, które wspierało firmę Meblik w ekspansji na Węgry. - Nasze działania miały na celu wsparcie realizacji polskiej inwestycji zarówno w wymiarze merytorycznym, jak i operacyjnym. Staraliśmy się pomóc przede wszystkim w aspektach, które z reguły stanowią największe wyzwanie dla inwestorów - formalnoprawnych kwestiach rejestracji przedsiębiorstw, doboru partnerów biznesowych oraz znalezienia wykwalifikowanych pracowników. Obecnie jesteśmy zaangażowani w promocję nowego sklepu m.in. wśród węgierskiej Polonii.

Jak informuje PAIH, na rynku węgierskim trwa właśnie boom budowlany wynikający z obniżenia podatku VAT z 27% do 5% na nowe mieszkania. Wprowadzono liczne zachęty prorodzinne, pobudzające koniunkturę, z której skorzystać może wielu polskich dostawców materiałów budowlanych, elementów wyposażenia wnętrz, akcesoriów domowych czy mebli.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ