• Autor: ag
  • 27 gru 2013 18:02

Firma Pregis ponowna inwestycja, tym razem Górny Śląsk

Firma Pregis, potentat na rynku produkcji i dystrybucji opakowań dla przemysłu meblowego, ponownie podejmie działalność inwestycyjną w Polsce.

Nowy obiekt powstanie w nowoczesnym centrum logistyczno-produkcyjnym Tulipan Park Gliwice. Docelowo, w związku z nową inwestycją, firma planuje zatrudnienie 200 osób z regionu. Koszty budowy mają się zamknąć sumą 20 mln euro. Sfinalizowanie inwestycji planuje się na pierwszy kwartał 2008 r. Nowa fabryka ma umożliwić firmie ekspansję nie tylko w Polsce. Bliskość Czech i Słowacji oraz doskonałe połączenia drogowe, m.in. autostrada A4 i nowo budowana A1, umożliwią kontakty handlowe z całą Europą Środkową.

Tulipan Park Gliwice to obiekt położony w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski – na Górnym Śląsku. Centrum zapewni 100 tys. m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej, z możliwością rozbudowy do 170 tys. m2.

Firma Pregis jest jedną z 4 dywizji koncernu Pregis Corporation, obecnego w 18 krajach świata. W Polsce działa od 1996 r. Posiada 15 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Inwestycja w Polsce nie jest jedyną na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Zarząd firmy poinformował o przejęciu większościowego pakietu akcji rumuńskiej spółki Petroflex, producenta i dystrybutora produktów z pianki polietylenowej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ