• Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Firma Profim nagrodzona za innowację

Certyfikat Innowacyjności to kolejna nagroda, która trafiła na konto firmy Profim. Producent siedzisk biurowych z Turku został nagrodzony za intensywność przeprowadzanych badań, rozwój i nowatorstwo działań.

Program badań nad innowacyjnością polskiej gospodarki został zapoczątkowany w 2003 roku przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od tego roku (2006) towarzyszy mu organizowanie rankingów regionalnych. W okręgu poznańskim - obejmującym województwa wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie - przedsiębiorstwo Profim zajęło drugie miejsce, otrzymując certyfikat innowacyjności. Celem programu jest zintensyfikowanie i wyłonienie przedsiębiorstw o znamionach innowacyjności, a także pobudzenie rozwoju w polskiej gospodarce.

Jest to tym bardziej istotne, że - jak podkreśla Tadeusz Baczko, koordynator projektu z Instytutu Nauk Ekonomicznych -  Ford Motor Corporation ma cztery razy większe nakłady na badania i innowacyjność niż wszystkie polskie firmy razem wzięte. Przeznacza na ten cel około 7 mld euro rocznie. Dlatego tez warto dopingować tych, którzy są motorem napędowym polskiej gospodarki.

Programowi, który ma na celu stworzenie listy 500 najbardziej innowacyjnych, polskich firm, patronuje inicjator projektu - BRE Bank oraz "Gazeta Prawna". Wręczenie certyfikatu innowacyjności miało miejsce podczas uroczystej gali 23 października br. w Słodowni Starego Browaru w Poznaniu, a ogólnopolski finał projektu zaplanowano na 29 listopada w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ