siedziba firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

siedziba firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Firma roku 2008: Szynaka-Meble

W rankingu "Firma Roku 2008" organizowanego przez redakcję "Meble Plus" zwyciężyła firma Szynaka Meble.

Wskazaliśmy 5 osób i 5 firm, które – naszym zdaniem – zasłużyły na nominacje do tytułów „Człowiek Roku” i „Firma Roku”. Wyboru dokonały firmy z branży (mogły wskazywać także inne osoby i inne firmy) – w sumie otrzymaliśmy sto kilkadziesiąt głosów. Przedsięwzięcie nie miało charakteru komercyjnego, co oznacza, że nominowane osoby i firmy nie ponosiły żadnych opłat z tytułu nominacji.

Wręczenie tytułów odbędzie się 13 stycznia podczas dorocznej gali miesięcznika „Meble Plus” związanej z rozstrzygnięciem konkursu „Meble Plus – Produkt Roku”.

Wyniki Rankingu „Firma Roku 2008”

1 miejsce – Szynaka-Meble (31,2% głosów)

2 miejsce – Dek Meble (28,6 % głosów)

3 miejsce – Tombea (18,7% głosów)

Pozostałe firmy – 21,5% głosów

Nominacje

Nominowani przez redakcję „Mebli Plus” do tytułu „Firma Roku 2008”:

– Dek Meble

– Impress Decor Polska

– Swedwood

– Szynaka-Meble

– Tombea

Historia firmy zaczęła się w 1957 r., kiedy Jan Szynaka (senior) uruchomił jednoosobowy rzemieślniczy zakład stolarski. W 1985 r. zakład został przekazany obecnemu prezesowi Zarządu Spółki – Janowi Szynaka, który rozpoczął działalność gospodarczą jako właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego i Eksportowego Szynaka.

Pierwsza siedziba zakładu mieściła się w Lubawie przy ul. 19 Stycznia 4. W 1992 r. zakupiony został zakład mieszczący się przy ul. Dworcowej 20, gdzie produkcja prowadzona jest do dnia dzisiejszego. 1 stycznia 2001 r. nastąpiło formalno-prawne przekształcenie firmy. Wydzielono spółkę Szynaka-Meble jako firmę produkcyjną, która przejęła dotychczasową produkcję mebli mieszkaniowych, biurowych, sypialnianych. Z kolei PPUHiE Szynaka nadal prowadzi produkcję mebli mieszkaniowych z drewna i płyty, produkcję mebli sklepowych i biurowych, a także zajmuje się szkoleniem zawodowym uczniów. W 2003 r. w skład firmy Szynaka-Meble weszła również Wolsztyńska Fabryka Mebli z siedzibą we Wolsztynie (woj. wielkopolskie), zajmująca się produkcją wysokiej klasy mebli kuchennych.

1 września 2007 r. nastąpiło przejęcie upadłych zakładów MMI Logo w Iławie oraz MMI International w Nowym Mieście Lubawskim, które od tego dnia funkcjonują jako MM Szynaka-Living w Iławie oraz MM Szynaka-Interline w Nowym Mieście Lubawskim. Wreszcie, 3 lipca 2008 r. otwarty został nowy zakład pod nazwą Fabryka Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim.
Obecnie Jan Szynaka kieruje działalnością pięciu firm meblarskich wchodzących w skład Grupy Meblowej Szynaka. Są to: Szynaka-Meble w Lubawie z oddziałem w Wolsztynie (Wolsztyńska Fabryka Mebli), MM Szynaka-Living w Iławie, MM Szynaka-Interline i Fabryka Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe i Eksportowe Szynaka. We wszystkich firmach należących do Grupy Szynaka zatrudnionych jest ponad 2 tys. pracowników i przeszło 120 uczniów.

Wyroby Grupy Szynaka można znaleźć w 8 salonach firmowych i ponad 300 sklepach partnerskich w całej Polsce. Meble firmy mają swoich nabywców także za granicą, m.in. na Litwie, Łotwie, w Estonii, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Bułgarii, Niemczech, Austrii, Chorwacji, Bośnii i Hercegowinie, Szwecji, Szwajcarii i Hiszpanii.

Firma jest laureatem wielu konkursów i rankingów, m.in. „Gazele Biznesu” (2006, 2007 i 2008), „Filar Polskiej Gospodarki” (2007 i 2007), „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” (2008), „Najlepszy z najlepszych” w woj. warmińsko-mazurskim (2007), „Lider Bezpieczeństwa Warmii i Mazur Zachodnich” (2006), „Solidny Pracodawca Warmii i Mazur” (2005), „Ekolider Warmii i Mazur” (2005). Firma posiada także certyfikaty ISO 14001: 2004 oraz OHSAS 18001: 1999 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy związanym z projektowaniem, produkcją i sprzedażą wyrobów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ