Fot. Szynaka Meble

Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 28 lis 2016 08:46 (aktualizacja: 29 lis 2016 11:07)

Firma Szynaka Meble nagrodzona za odpowiedzialny rozwój

Firma Szynaka-Meble została laureatem konkursu "Firma Dobrze Widziana", organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła jej zaangażowanie w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w Polsce. Projekt ma na celu wspieranie polskich przedsiębiorstw w zarządzaniu zgodnym ze standardami społecznej odpowiedzialności biznesu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu zajmuje ważne miejsce w strategii Grupy Meblowej Szynaka. Przyjmuje ona różnorodne formy i jest traktowana jako główne narzędzie zarządzania i doskonalenia funkcjonowania firmy. Przejawia się ona między innymi w odpowiedzialności za środowisko naturalne i działaniach na rzecz lokalnej społeczności. 

Firma posiada między innymi certyfikaty zarządzania środowiskiem ISO 14001 oraz bezpieczeństwem pracy OHSAS 18001. Dbałość o środowisko spółka manifestuje także przez zakup materiałów drewnianych lub drewnopochodnych od dostawców zaangażowanych w łańcuch kontroli pochodzenia produktu, zgodny ze standardem FSC. Nie bez znaczenia dla środowiska jest również systematyczne podnoszenie świadomości ekologicznej pracowników oraz ich czynny udział w akcjach ekologicznych.

Firma stwarza także szanse rozwoju zawodowego swoim pracownikom, dzięki czemu jest najważniejszym pracodawcą w regionie. Nic dziwnego, że w Szynaka Meble niejednokrotnie pracują całe pokolenia rodzin – od ucznia odbywającego praktykę zawodową, po pracownika z 30-letnim stażem pracy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ