Fot. Szynaka Meble

Fot. Szynaka Meble

  • Autor: bm
  • 16 paź 2017 10:15 (aktualizacja: 16 paź 2017 13:26)

Firma Szynaka Meble wspiera kulturę swojego regionu

W województwie warmińsko-mazurskim firma Szynaka Meble jest znana nie tylko z tego, że należy do największych pracodawców regionu, wspiera również jego kulturę, poprzez angażowanie się w rozmaite wydarzenia artystyczne. Została za to wyróżniona podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018.

6 października w iławskim Kinoteatrze Pasja odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Kulturalnego 2017/2018. Podczas oficjalnej gali wręczono zaszczytne odznaczenia dla osób, firm i instytucji szczególnie zaangażowanych w rozwój kultury regionu. Wśród wyróżnionych znalazła się firma Szynaka Meble, która od wielu lat angażuje w promocję dorobku artystycznego naszego województwa.

Przedsiębiorstwo aktywnie włącza się w działania na rzecz upowszechniania kultury, biorąc udział w wydarzeniach artystycznych nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również wojewódzkim i krajowym. W ostatnim czasie firma zaangażowała się w pomoc przy przygotowaniu ekspozycji wystawy czasowej pt. „Na przełomie wieków. Meble w czasach Kopernika” z okazji 500-lecia powstania tablicy kopernikowskiej. Szynaka Meble wykonała z własnych materiałów ( litego drewna i metalu), stelaże pod 32 eksponaty, wstrzymując tymczasowo standardową produkcję. Długoletnia historia współpracy firmy z instytucjami kulturowymi przyczynia się do rozwoju regionalnych i ogólnokrajowych przedsięwzięć artystycznych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ