Fot. Szynaka Meble

Fot. Szynaka Meble

  • Autor: bm
  • 19 gru 2016 14:24 (aktualizacja: 20 gru 2016 11:53)

Firma Szynaka Meble wspiera lokalny szpital

Alina i Jan Szynaka - założyciele Fundacji ,,Mortęska" przekazali 16 grudnia nowoczesny sprzęt endoskopowy na rzecz Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Urządzenia do diagnostyki i leczenia, warte ponad ćwierć miliona złotych pomogą ratować zdrowie i życie mieszkańców regionu.

Do dyspozycji pacjentów został oddany viedogastroskop, videokolonoskop i videoduodenoskop. Do tej pory w ciągu roku w pracowni badano 2100 pacjentów, zakup nowych urządzeń pozwoli znacząco zwiększyć ilość wykonanych badań, co przełoży się na uratowanie życia i zdrowia wielu ludzi. Ponadto doposażenie pracowni w duendoskop umożliwi rozszerzenie diagnostyki i leczenia o wykonywanie endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej ECPW, która jest innowacyjną metodą mającą kluczowe znaczenie w terapii zwężeń dróg żółciowych i trzustkowych oraz kamicy przewodu żółciowego.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu fundatorzy, Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka, wyrazili nadzieję, że nowy sprzęt endoskopowy będzie stał na straży zdrowia i życia wszystkich mieszkańców regionu. "Jestem niezmiernie dumna i cieszę się z tego, że jesteśmy tutaj i możemy pomagać ratować ludzkie zdrowie i życie. Myślę, że sprzęt będzie długo służył" — powiedziała Prezes Alina Szynaka.

"Sprzęt od Państwa Aliny i Jana Szynaka — to wieża endoskopowa i kolonoskop, które znajdują się w pracowni kolonoskopowej, natomiast do pracowni gastroendoskopowej otrzymaliśmy gastroskop zabiegowy oraz duodenoskop. Są to sprzęty, które znacząco zwiększą możliwość diagnozowania oraz leczenia mieszkańców powiatu nowomiejskiego i terenów ościennych. Poszerzony też będzie zakres naszych usług dla pacjentów" - mówił doktor Paweł Ostrowski, pełniący obowiązki ordynatora oddziału chirurgicznego nowomiejskiego szpitala.

Grupa Meblowa Szynaka poza realizacją działań biznesowych, chętnie i często wspiera społeczność lokalną - mieszkańców regionu i województwa. Podejmuje działania w zakresie inwestycji na rzecz społeczności lokalnej, rozwiązywania problemów społecznych oraz pomocy charytatywnej na rzecz organizacji dobroczynnych, organizacji pozarządowych i instytucji pożytku publicznego.

Fundacja ,,Mortęska" powstała po to, żeby nieść pomoc i wspierać inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Poprzez szerokie spektrum działalności skupionej m.in. na ochronie zdrowia, propagowaniu kultury, edukacji i ochronie zabytków, pragnie angażować się w życie regionu, wpływać na jego rozwój i dbać o jakość życia mieszkańców. Inspiracją dla tych działań jest postać patronki fundacji – siostry Magdaleny Mortęskiej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ