• Autor:
  • 27 marz 2006 00:00

Firma Szynaka-Meble z systemem ERP

W firmie Szynaka-Meble wdrożono system klasy ERP, wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem.

Producent wybrał oprogramowanie Axapta, którego wdrożeniem zajęła się firma konsultingowa Creative Innovation Group – polski licencjonowany partner koncernu Microsoft.

Chcemy być wydajniejsi i zdobywać nowe rynki, zachowując jednak kontrolę nad kosztami. Dlatego wsparliśmy się systemem ERP – wyjaśnia Krzysztof Węgłowski, menedżer IT w firmie Szynaka-Meble. Wdrożenie objęło m.in. produkcję, logistykę, finanse, handel, środki trwałe, zarządzanie magazynem, kadry i płace.

Dzięki inwestycji wykluczone zostało np. ryzyko zamawiania zbyt dużych (lub niedostatecznych) ilości surowców do produkcji. System pozwolił na pełną obsługę rachunkowości zarządczej i ścisłą kontrolę kosztów – mówi Roman Chołaściński, dyrektor finansowy Szynaka-Meble. – Firma nie jest więc narażona na niepotrzebne wydatki. System na bieżąco generuje dane, dzięki czemu można szybko i elastycznie reagować na to, co się dzieje na europejskim rynku. Dzięki nowemu oprogramowaniu łatwiejsze będzie też zarządzanie logistyką.

Producent zdecydował się m.in. na zakup modułu Record Level Security, zabezpieczającego dostęp poszczególnych użytkowników do poufnych danych oraz modułu OLAP (OnLine Analitycal Processing), który na bieżąco analizuje wszystkie dane ze środowiska zewnętrznego i wewnętrznego, i „podpowiada”, jakie decyzje i w jakich okolicznościach mogą być dla firmy najkorzystniejsze. W sumie wdrożono 17 modułów systemu Axapta. Aktualnie pracuje w nim 39 użytkowników jednocześnie.

Szynaka-Meble to producent mebli mieszkaniowych, kuchennych, biurowych i sklepowych, dysponujący fabrykami w Lubawie i Wolsztynie. Około 80% produkcji sprzedaje na eksport, m.in. do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Czech, Słowacji i na rynki wschodnie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ