Kolekcja Ice firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Ice firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 26 lip 2018 12:26 (aktualizacja: 26 lip 2018 13:12)

Firma Szynaka Meble zwiększy eksport na rynek amerykański

Firma Szynaka Meble przeszła pomyślnie audyty przeprowadzone przez sieć Amazon. Dzięki temu może wkrótce zwiększyć sprzedaż swoich produktów na rynku amerykańskim.

Jak podaje "Rzeczpospolita", firma Szynaka Meble przeszła audyt w amerykańskim Amazonie. Umowa dotycząca sprzedaży jej produktów ma zostać podpisana do końca sierpnia. Dzięki współpracy z amerykańskim gigantem producent z Lubawy ma szansę zwiększyć sprzedaż swoich produktów na rynku amerykańskim. Co istotne, w Amazonie będzie mógł sprzedawać meble pod własną marką. By usprawnić logistykę, w Stanach Zjednoczonych zostaną wynajęte magazyny, w których będą składowane meble dostarczane z Polski. Do tej pory polska firma była obecna na tym rynku dzięki sklepom IKEA.

Współpraca z Amazonem wpisuje się w strategię eksportową firmy Szynaka Meble, która zakłada dywersyfikację rynków zagranicznych i poszukiwanie nowych odbiorców spoza krajów Unii Europejskiej. Przed rokiem, w maju, przedstawiciele firmy Szynaka Meble gościli w Arabii Saudyjskiej, gdzie podpisali duży kontrakt handlowy.

Grupa Meblowa Szynaka odnotowuje roczny obrót na poziomie prawie miliarda złotych, z czego 50 proc. pochodzi z eksportu. Rocznie za granicę trafia kilkanaście milionów mebli z logo tej marki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ