Gala wręczenia nagród w rankingu Innowacje 2016. Fot. Wojciech Wojtkielewicz

Gala wręczenia nagród w rankingu Innowacje 2016. Fot. Wojciech Wojtkielewicz

  • Autor: mg
  • 24 maj 2017 16:39 (aktualizacja: 25 maj 2017 08:23)

Firma Tobo została doceniona za osiągnięcia biznesowe

Firma Tobo została zwycięzcą rankingu "Innowacje 2016", organizowanego przez dziennik "Kurier Poranny", w kategorii "produkcja". Jednocześnie producent mebli biurowych i kontraktowych z Kurian koło Białegostoku został członkiem elitarnego klubu "Gazele Biznesu".

W dniu 22 maja br. w Centrum Kultury w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbył się dziesiąty finał rankingu "Innowacje". Do tegorocznej edycji zgłosiło się 25 firm, zarówno mikroprzedsiębiorstw, jak i zatrudniających kilkaset osób. Były wśród nich podmioty od lat obecne na mapie podlaskiej gospodarki, jak i młode firmy, dopiero budujące swoją pozycję rynkową.

W kategorii "produkcja: firma mała" zwycięzcą została spółka Tobo Datczuk, producent mebli z Kurian koło Białegostoku. Tobo specjalizuje się w produkcji mebli biurowych, domowych, hotelowych, a także mebli na specjalne zamówienie. Potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów tego producenta są posiadane certyfikaty ISO: PN-EN ISO 9001:2009 i PN-EN ISO 14001:2006. Firma działa na rynku meblarskim od 1998 roku.

Jednocześnie firma Tobo stała się członkiem klubu "Gazele Biznesu". Gazele Biznesu" to coroczny, prowadzony od 2000 roku ranking, który wyróżnia najdynamiczniej rozwijające się firmy z sektora MŚP. Projekt realizowany jest wspólnie przez dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu". Podobne zestawienia przygotowywane są w Szwecji, Danii, Austrii, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Podstawą i najważniejszym kryterium rankingu "Gazele Biznes" jest dodatni wynik finansowy z trzech ostatnich lat działalności firmy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ