Ekspozycja firmy Zajc na targach Furniture&Light Fair w Sztokholmie

Ekspozycja firmy Zajc na targach Furniture&Light Fair w Sztokholmie

  • Autor: bm
  • 14 lut 2019 08:19 (aktualizacja: 19 lut 2019 09:33)

Firma Zajc intensyfikuje wejście na rynki zagraniczne

Producent mebli kuchennych rozpoczął rok 2019 od prezentacji na najbardziej liczących się międzynarodowych imprezach wystawienniczych. Swoje produkty pokazał w Kolonii i Sztokholmie.

Jak podkreśla Justyna Zajc – współwłaścicielka firmy – udział w liczących się europejskich imprezach, to ważny krok we wchodzeniu na rynki międzynarodowe.

Jesteśmy już dobrze rozpoznawalni w Polsce. Przez lata udało się nam nie tylko zbudować silną markę, ale przede wszystkim wejść na najwyższy poziom pod względem jakości i wzornictwa. Nasze propozycje niczym nie odbiegają od światowej czołówki, co udało się nam potwierdzić na targach. Wiele osób dopytywało czy rzeczywiście jesteśmy z Polski. Cieszy nas fakt, że mogliśmy zaprezentować design z Polski zagranicznym klientom i partnerom biznesowym – mówi Justyna Zajc, współwłaścicielka firmy.

Podczas tegorocznej edycji „LivingKitchen” w Kolonii zaprezentowano dwie kuchnie. Pierwsza z nich to nowa wersja modelu Z4. Dwie wyspy kuchenne połączone elementem z wbudowaną płytą indukcyjną tworzą wyjątkowo ergonomiczny układ w kształcie litery „H”. Fronty mebli pokryte są fornirem dąb wędzony, w którym główną rolę grają subtelne odcienie drewna, dynamizujące wygląd kuchni. Drugą kuchnią była nowość, która bez wątpienia ma luksusowy charakter. Monolityczną wyspę wyróżniają fronty i blaty z jednego rodzaju marmuru Pietra Grey. Jednolity charakter mebla przełamują nieregularne frezowane uchwytu oraz zintegrowany z blatem zlewozmywak
z wysokim rantem. Z masywną bryłą wyspy koresponduje wysoka zabudowa, która ma formę delikatnej witryny. Jedynie środkowa cześć mebla ma pełne fronty z nowym rodzajem dekoracyjnych frezowań.

Z kolei na targach Furniture&Light w Sztokholmie, odbywających się na początku lutego, pokazano kolejne dwie nowości – kuchnię i garderobę. W zaprojektowanej przez Patryka Zajc zabudowie kuchennej w innowacyjny sposób rozwiązano połączenie wyspy kuchennej ze stołem. Konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze, dzięki czemu stół nie posiada nóg. Wychodzący z krawędzi wyspy blat o nieregularnej, zwężającej się podstawie optycznie ją odciąża. Wyspa, zintegrowany z nią stół oraz wysoka zabudowa pokryte są głęboko szczotkowanym fornirem dębowym o przyjemnej w dotyku fakturze.

Marka Zajc proponuje swoim klientom również garderoby. Nowy model garderoby walk-in eksponuje ubrania niczym w butikach najlepszych marek odzieżowych. Na plan pierwszy wysuwa się szkło, które dodaje modelowi lekkości. Szklane są witryny oraz półki na ubrania, co w połączeniu z ambientowym oświetleniem przydaje wnętrzu garderoby luksusowego charakteru. Półki na obuwie, wykończone w skórze ekologicznej, zamontowane są pod kątem, co pozwala efektownie wyeksponować buty. Praktycznym rozwiązaniem jest stalowa listwa, o którą opiera się obcasy. Zaprezentowane na targach w Kolonii i Sztokholmie kuchnie uzupełniały urządzenia marki Gaggenau, KWC i Franke.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ