Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 19 wrz 2019 11:40 (aktualizacja: 19 wrz 2019 12:57)

Firmy GLS i IKEA rozpoczęły współpracę

Kurierzy GLS dostarczają zamówienia online dla klientów IKEA. Dostawy realizowane są z magazynu firmy 3LP, który obsługuje sklep IKEA.

GLS dostarcza paczki z Parcel Unit, czyli jednostki logistycznej sieci IKEA dostosowanej do obsługi sprzedaży online (jest zlokalizowana w Siechnicach pod Wrocławiem). Przesyłki ważą do 30 kg, ponieważ wśród dostępnych tam 6 tys. produktów są przede wszystkim małe meble i różnego rodzaju akcesoria.

Cały proces logistyczny w Parcel Unit zaprojektowany jest tak, by sprawnie obsługiwać zwiększającą się liczbę zamówień online. Zautomatyzowany system pozwala na kompletowanie zamówień w tempie nawet do 2 tys. sztuk produktów na godzinę.

Nasza gęsta i sprawna sieć logistyczna gwarantuje krótki czas dostawy. Istotny jest też fakt, że zapewniamy coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania dostaw na tzw. ostatniej mili. Sukcesywnie wprowadzamy nowe funkcjonalności i dostosowujemy nasze usługi do zmieniających się oczekiwań klientów, w tym coraz bardziej mobilnego stylu życia. Elastyczne podejście pozwala nam realizować dostawy jeszcze efektywniej – podkreśla Małgorzata Markowska, kierownik Działu Marketingu w GLS Poland.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ