• Autor:
  • 30 marz 2006 00:00

Forte integruje swoje fabryki

Pod koniec lutego br. zapowiedziano zmiany w obrębie grupy Forte. Fabryki Mebli Forte z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej połączone zostaną z Białostockimi Fabrykami Mebli i spółką Furnel z siedzibą w Hajnówce.

Połączenie ma się odbyć poprzez przeniesienie całego majątku obu podmiotów grupy na FM Forte. Pozwoli to na skupienie w jednym podmiocie gospodarczym bazy produkcyjnej grupy Forte w Polsce. Mowa o fabrykach w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku, Hajnówce i Przemyślu. Poza nimi pozostanie jedynie baza produkcyjna na Ukrainie (prowadzona przez spółkę zależną Forte Ukraina z siedzibą w Artiomowsku) i w Rosji (Forte Rus z siedzibą we Władimirze).

Zmiany mają uprościć strukturę organizacyjną, wyeliminować obroty wewnętrzne, zmniejszyć koszty ponoszone w procesie zarządzania, w tym koszty osobowe. Zdaniem Macieja Formanowicza, prezesa firmy Forte, Białostockie Fabryki Mebli i Furnel są gotowe do połączenia. Wdrożono w nich zintegrowany system zarządzania SAP R3 według standardów Forte, ujednolicono bazy materiałowe i technologiczne. 

O członkach grupy

Białostockie Fabryki Mebli produkują meble mieszkaniowe i biurowe. Firma zatrudnia 300 pracowników, ma 3-osobowy zarząd. Białostockie Fabryki Mebli korzystają z dostępu do nowoczesnych technologii oraz krajowej i zagranicznej sieci sprzedaży inwestora strategicznego.
Furnel SA z siedzibą w Hajnówce wraz z oddziałem w Przemyślu zatrudnia łącznie tysiąc osób. Zakłady oferują: meble z drewna litego i oklein naturalnych, a także meble tapicerowane.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ