Siedziba firmy Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

Siedziba firmy Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 09 lut 2018 08:28 (aktualizacja: 09 lut 2018 08:47)

Forte podpisało umowę z firmą Pfleiderer na dostawę płyt drewnopochodnych

Zarząd Fabryk Mebli Forte podpisał ze spółką Pfleiderer umowę na dostawę płyt drewnopochodnych. Przedmiotem umowy jest dostarczenie do zakładów produkcyjnych firmy Forte płyt wiórowych surowych, płyt wiórowych laminowanych, płyt HDF surowych oraz płyt HDF lakierowanych.

Czytaj też: Produkcja tarcicy i płyt drewnopochodnych w 2017 roku

Umowa między Forte a Pfleiderer na dostawę płyt drewnopochodnych została zawarta na dwa lata - będzie obowiązywała do 31 grudnia 2019 roku. Przypomnijmy, że jest to kluczowy komponent wykorzystywany do produkcji mebli. Cena dostarczanych materiałów ustalana będzie zgodnie z formułą cenową zawartą w umowie, w oparciu o ceny podstawowych surowców do produkcji płyt drewnopochodnych. Przewiduje się, że szacunkowa wartość umowy wyniesie ok. 132 mln zł.

W ocenie zarządu spółki zawarcie umowy z Pfleiderer Polska gwarantuje emitentowi ciągłość dostaw i możliwość realizacji zamówień składanych na meble - czytamy w komunikacie.

Forte to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Oferuje bogaty asortyment mebli do jadalni, salonu, kuchni, sypialni i pokoju młodzieżowego. Obecnie Forte posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 120.000 m², zaś powierzchnia magazynowa 70.000 m². Każdego roku do oferty wprowadzanych jest blisko 1.500 nowych wzorów.

Z kolei Pfleiderer Group jest czołowym europejskim producentem wyrobów drewnopochodnych. Grupa produkuje m.in. standardowe płyty wiórowe, blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele na bazie drewna. Prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,5 tys. osób.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ