Siedziba Fabryk Mebli Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

Siedziba Fabryk Mebli Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 08 sie 2017 11:07 (aktualizacja: 08 sie 2017 16:36)

Forte wesprze budowę lotniska w Suwałkach

Firma Forte, czołowy producent mebli skrzyniowych, będzie współfinansowała budowę lotniska w Suwałkach. Umowa z prezydentem Suwałk została podpisana na początku sierpnia br. Koszt inwestycji wyniesie 15-16 mln zł. Lotnisko ma zostać oddane do użytku w końcu 2018 roku.

Koszt budowy lotniska w Suwałkach wyniesie 15-16 mln zł, z czego Forte ma przeznaczyć na inwestycję ok. 10 mln zł. Umowa między prezydentem Suwałk a producentem mebli z Ostrowi Mazowieckiej została podpisana 2 sierpnia br. Już w lipcu władze Suwałk złożyły wniosek do wojewody podlaskiego w sprawie zezwolenia na rozpoczęcie budowy. Inwestycja jest ważna zarówno dla rozwoju regionu, jak i działań biznesowych firmy Forte. Poza tym lotnisko niewątpliwie podniesie rangę inwestycyjną regionu.

W sierpniu ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji. Budowa ma się rozpocząć w październiku tego roku, a zakończyć w listopadzie 2018 roku.

Forte to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Oferuje bogaty asortyment mebli do jadalni, salonu, kuchni, sypialni i pokoju młodzieżowego. Obecnie Forte posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 120.000 m², zaś powierzchnia magazynowa 70.000 m². Każdego roku do oferty wprowadzanych jest blisko 1 500 nowych wzorów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ