Kolekcja Starlet White firmy Forte. Fot. Forte

Kolekcja Starlet White firmy Forte. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 13 gru 2018 17:00 (aktualizacja: 14 gru 2018 11:28)

Forte zostało nagrodzone za eksport do Francji

Forte znalazło się wśród firm, które zostały nagrodzone za dokonania w dziedzinie eksportu do Francji. Nagrody Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France wręczono z inicjatywy Ambasady Polskiej we Francji.

Dane GUS pokazują, że eksport do Francji systematycznie rośnie. W 2017 roku wyniósł on 11,6 mld euro wobec 10,1 mld w 2016 roku. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2018 roku wartość eksportu z Polski do Francji osiągnęła poziom 10,2 mld euro, co daje wynik lepszy niż za cały 2016 rok. Wśród towarów z Polski, które najlepiej sprzedają się we Francji, są m.in. meble.

Francja znajduje się w grupie unijnych partnerów handlowych Polski z najszybszym tempem eksportu. W październiku sprzedaż do tego kraju wzrosła o 6,2 proc – komentuje Monika Kamińska-Jablonka, szefowa biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Paryżu, które było współorganizatorem gali wręczenia nagród dla wiodących polskich eksporterów do Francji.

Nagrody Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France są przyznawane od czternastu lat. W tym roku wręczono je po patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wśród tegorocznych zwycięzców, oprócz Forte, znalazły się takie firmy, jak: KGHM Polska Miedź, stocznia Crist oraz Oknoplast.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ