.

.

 • Autor: Beata Michalik
 • 28 gru 2016 11:01 (aktualizacja: 28 gru 2016 11:02)

Forum Branży Meblowej – porozmawiajmy o polskich meblach!

Biznes, technologia i design – to trzy równie ważne aspekty branży meblarskiej, decydujące o jej być albo nie być. Właśnie o nich będziemy rozmawiać podczas Forum Branży Meblowej, które odbędzie się 16 lutego 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Meblarstwo to jeden z filarów polskiej gospodarki. Mówi się o nim dużo zarówno w kontekście dynamicznie rozwijającego się eksportu, inwestycji w produkcję, jak i dobrego wzornictwa. Biznes, technologia i design – to trzy równie ważne aspekty tej branży i o nich właśnie będziemy rozmawiać podczas Forum Branży Meblowej, które odbędzie się 16 lutego 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Forum Branży Meblowej będzie towarzyszyć drugiej już edycji „4 Design Days” w Katowicach. Jest to bowiem największe w roku wydarzenie skupiające branże związane blisko z designem, projektowaniem, aranżacją wnętrz, nieruchomościami. To tutaj spotkają się wszyscy zainteresowani zarówno obiektami użyteczności publicznej, jak i mieszkaniami Polaków.

Forum Branży Meblowej to cykl trzech paneli dyskusyjnych, w których zostaną poruszone tematy ważne dla branży. Pierwszy z nich, pod hasłem „Sukces mierzony w kilogramach to nie koniec drogi” to dyskusja na temat polskich mebli na rynkach zagranicznych i wyzwań, jakie stoją przed eksporterami. W drugim („Polska branża zbroi się”) poruszymy temat optymalizacji produkcji mebli tapicerowanych i rozwoju związanych z nią technologii. Trzeci temat - „Krzesło biurowe nie jedną ma formę” - to zagadnienia związane z wzornictwem mebli biurowych i tym, jak przekuć ciekawy design na sukces w biznesie. „Dyskusja i płynące z niej wnioski są niewątpliwie najskuteczniejszym mechanizmem rozwoju. Dlatego warto być na Forum Branży Meblowej, by rozmawiać o kwestiach istotnych dla naszej branży” - mówi Marta Borowska, redaktor naczelna Grupy Produktów Branżowych Wydawnictwa Publikator.

Do dyskusji zostali zaproszeni eksperci z branży meblarskiej: prezesi i dyrektorzy czołowych firm działających na polskim rynku, a także na rynkach zagranicznych, eskperci w dziedzinie technologii, przedstawiciele instytucji i uczelni związanych z branżą meblarską, a także projektanci i architekci.

Forum Branży Meblowej w Katowicach będzie również okazją do uhonorowania zwycięzców konkursu „Meble Plus – Produkt 2017”, a także laureatów rankingów „Człowiek Roku 2016” oraz „Firma Roku 2016”. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się bowiem uroczysta Gala Konkursowa, podczas której wręczymy pamiątkowe statuetki i dyplomy.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

  • _arp, 2017-01-03 19:17:52
  Pani Beato Szanowna!
  Wydarzenie w MCK nadziei przysparza i trzeba o tym pisać inaczej bo głaskanie po poduszce
  z mody już wychodzi. Co z tego jak najlepsi zbiorą się w jednym miejscu i po plecach poklepią
  z zadowoleniem, że dobrze im idzie. Trzeba spojrzeć na tych co w niedołęstwie błądzą i sposobem
  nakazowym za odpowiednią opłatą zawezwać na zjazd kongresowy i posłuchać co mają do powiedzenia i
  dlaczego w takie kalectwo popadli oraz potrząsnąć
  i do pionu postawić a przykazać aby takich zawirowań unikali na przyszłość.